Slovenské Pyreneje 2015 v Kláštore pod Znievom

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Slovenské Pyreneje 2015 v Kláštore pod Znievom Slovenské Pyreneje 2015 v Kláštore pod Znievom

Aj tento rok sa uskutočnilo ďalšie kolo tradičných cyklistických pretekov nazývaných Slovenské Pyreneje. Preteky sa konali 22. a 23. augusta.

V Kláštore pod Znievom sa cyklistických pretekov jednotlivcov s hromadným štartom zúčastnila aj pätica Martinčanov. Kadetské preteky, ktoré prebiehali v sobotu 22. augusta, priniesli umiestnenie na 10. priečke Tomášovi Meriacovi z Valče. V časovke od 16.00 hod. na úseku dlhom 11,3 km skončila žiačka Lucia Debnárová na peknom 7. mieste a jej sestra Laura sa umiestnila rovnako v kategórii kadetiek. Martinské sídlisko Sever sa tak môže pýšiť úspešnými mladými cyklistkami. Na 6. miesto dobicyklovala Petra Machalková z Vrútok.

V kategórii mužov na 153 km sa v nedeľu podarilo získať krásne 4. miesto iba 19. ročnému Jurajovi Bellanovi z Ľadovne. V kategórii junioriek na 51 km štartovala aj Laura Debnárová, ktorá skončila na 2. mieste a Petra Machalková, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Výsledok je viac ako chvályhodný, keďže obe dievčatá majú len 14 rokov a kategória junioriek je stanovená od 18 do 19 rokov.

Autor: p. Debnár © Autorské práva sú vyhradené