pondelok, 21 september 2015 19:36

Michalský jarmok v Múzeu slovenskej dediny Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Michalský jarmok v Múzeu slovenskej dediny Michalský jarmok v Múzeu slovenskej dediny

Michalský jarmok, ktorý poteší nielen oči, sa už po dvadsiaty piaty raz bude konať v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Múzeu slovenskej dediny. Na jarmok plný výrobcov a predajcov tradičných ľudovo-umeleckých výrobkov Vás pozývame v nedeľu 27. septembra 2015 od 10.00 do 16.00 hodiny.

 

Návštevníci budú mať možnosť zažiť atmosféru tradičného slovenského jarmoku s množstvom remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú aj ukážky výrobných techník. Med, včelie produkty, koláče, sušené ovocie, korenie či výrobky od šikovných remeselníkov zaplnia stánky v drevenej dedine. Na jarmoku, ktorý patrí každoročne k najnavštevovanejším podujatiam, sa predstaví doteraz najväčší počet výrobcov z rôznych častí Slovenska. O príjemnú atmosféru sa postará Podhradská muzika.

 

Malých i veľkých návštevníkov poteší bábkové predstavenie Herkules alebo Dobytie pekla. Hra nitrianskeho bábkového divadielka Tyjátr je tradičným titulom a v minulosti ju hrali celé generácie kočovných komediantov a bábkarov. Divadlo svoje predstavenia odohrá o 11.00 a 14.00 hodine. Súčasťou bohatého programu bude aj miniburza s ponukou starožitností a kníh. Unikátny portrét si návštevníci budú môcť odniesť z dobového fotoateliéru. O 13.30 hodine sa uskutoční rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

 

Autor: SNM © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne