Reklama
sobota, 03 október 2015 15:19

Turčianska galéria na vandrovke v obci Rakovo

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Turčianska galéria na vandrovke v obci Rakovo Turčianska galéria na vandrovke v obci Rakovo

Pracovníci Turčianskej galérie v Martine opäť priniesli umenie bližšie medzi ľudí. V rámci projektu Umenie na vandrovke zavítali v posledný septembrový deň do kultúrneho domu v Rakove, kde predstavili galériu, jej aktivity a taktiež pripravili zaujímavý program pre deti a seniorov.

 

V Rakove ich srdečne privítal starosta obce Patrik Antal a pracovníci obecného úradu. Galéria vystavila v kultúrnej sále reprodukcie diel zamerané na tému Človek v krajine, a prezentovala skvosty turčianskych majstrov ako Martin Benka, Miloš Alexander Bazovský a Ľudovít Fulla. K mobilnej výstave ponúkla odborný výklad uznávaná historička Zita Kostrová, ktorá prevzala slovo aj počas prednášky na tému Človek v krajine a podelila sa s návštevníkmi o úvahy týkajúce sa podstaty výtvarného umenia pre  rozvoj kognitívnych schopností. Deti opäť ukázali svoj talent a neobmedzený zmysel pre kompozíciu pri tvorbe diel, v ktorých kombinovali prírodné jesenné lístie a plody spolu s umelohmotnými artefaktmi a vytvárali priam majstrovské diela.

 

 

Projekt Umenie na vandrovke vznikol v spolupráci Turčianskej galérie v Martine s občianskym združením Pro Art Agency a vďaka podpore nadácie COOP Jednota v rámci spoločného projektu Nech sa nám netúlajú, prinášajú čaro umenia medzi ľudí. Pracovníci Turčianskej galérie putujú so svojou mobilnou galériou po rôznych letných a jesenných akciách a taktiež uskutočňujú akcie na mieru v kultúrnych domoch obcí, zdravotných a sociálnych zariadeniach.

 

 

Autor: Patrícia Lipková © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn