streda, 04 november 2015 23:40

Pozývame vás do digitálnej éry Slovenskej národnej knižnice!

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Pozývame vás do digitálnej éry Slovenskej národnej knižnice! Pozývame vás do digitálnej éry Slovenskej národnej knižnice!

Slovenská národná knižnica odprezentuje 5. novembra 2015 na 23. medzinárodnom knižnom veľtrhu Bibliotéka svoju Najkrajšiu knihu Slovenska za rok 2014 a  ukončenie projektu Digitálna knižnica a digitálny archív. Príďte sa pozrieť 5. novembra o 12. hodine na diskusiu, moderovanú Michalom Hvoreckým, na pódium číslo 2 na výstavisko Incheba Expo v Bratislave. Vstúpte s nami do digitálnej éry Slovenskej národnej knižnice!

 

Odprezentované budú publikácie Katechizmus Leonarda Stöckela a jeho teologicko-filozofický odkaz a Inkunábuly – umenie európskych knižných tvorcov 15. storočia v zbierke Slovenskej národnej knižnice, ktorá bola ocenená v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2014.

Diskusia, ktorú odmoderuje spisovateľ a publicista Michal Hvorecký, bude venovaná ukončeniu národného projektu Digitálna knižnica a digitálny archív. Návštevníci a naši priaznivci si budú môcť pozrieť nové video  Z depozitu do depozitu. Je to príbeh o tom, akú cestu bežne prekoná kniha od okamihu, kedy ju „niekto“ vyberie z depozitu v národnej knižnici, cez jej očistenie, reštaurovanie, odkyslenie papiera, samotnú digitalizáciu a tvorbu metadát až po jej opätovné uloženie do regálu a načítanie používateľom na webe.


Počas celého trvania veľtrhu bude mať Slovenská národná knižnica svoj prezentačný stánok v Uličke Vojtecha Zámarovského, číslo stánku 400. Naše logo určite neprehliadnete.

 

Medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka je pre knižnice a vydavateľstvá dôležitou formou prezentácie. Najmä v predvianočnom období sa stáva aj dobrým marektingovým nástrojom - podľa hodnotenia médií, odbornej verejnosti a zúčastnených vystavovateľov je to najprestížnejšie podujatie na slovenskom knižnom trhu. Potvrdzuje to aj skladba vystavovateľov a zábavno-náučný sprievodný program.

 

Autor: Mgr. Katarína Mažáriová, SNK © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn