pondelok, 11 február 2013 21:23

Deň otvorených dverí na Obchodnej akadémii v Martine

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Deň otvorených dverí na Obchodnej akadémii v Martine Deň otvorených dverí na Obchodnej akadémii v Martine

Obchodná akadémia v Martine oslávila v roku 2010 svoje 125. výročie založenia. Prví traja maturanti opustili jej brány už v r. 1888. Medzi významných absolventov patrí napríklad Ján Hrušovský, Ján Bodenek, Ivan Thurzo a Peter Zaťko. Napriek svojmu vysokému veku je škola stále mladá a plná šikovných žiakov. Počas dňa otvorených dverí mohli návštevníci vidieť moderné školské triedy a zapojiť sa do rôznych aktivít, ktoré im žiaci s učiteľmi pripravili.

Obchodná akadémia Martin

Škola modernizovala učebne informatiky a zaviedla vysokorýchlostný internet cez optiku. Na chodbách je pre žiakov prístupná bezdrôtová sieť Wi-Fi. Na modernizáciu IT používa škola rôzne fondy a zachováva si tak neustály krok s dobou. Významné úspechy zaznamenala Obchodná akadémia aj na poli medzinárodnej spolupráce, kde sa zapája do projektov s partnerskou školou v meste Rodewisch v Nemecku a v Poľskom Kaliszi formou výmenných pobytov.

Obchodná akadémia Martin

Kvalitu vzdelávania oceňujú aj regionálne spoločnosti, ktoré vyhľadávajú a zamestnávajú absolventov najmä pre ich profesionálne administratívne a ekonomické zručnosti. Žiaci sa každý rok zapájajú do viacerých projektov a súťaží, ich diplomy sú dôkazom vysokej úspešnosti a záujmu o rôzne odborné predmety.

Žiaci si školu pochvaľujú, absolventi sa pravidelne úspešne umiestňujú na vysokých školách

"Hovorí sa, že na veľké rozhodnutia sme v živote sami a od toho sa potom odvíja náš osud. Medzi takéto rozhodnutia patrí aj výber strednej školy. Od toho, ktorú školu si vyberieme, sa často odráža naša budúcnosť a povolanie. Pre niekoho je dosť ťažké sa zamyslieť nad svojim životom a stanoviť si, čo by sme v budúcnosti chceli robiť. Práve účasť na dni otvorených dverí tak môže byť pre žiakov malým krokom vpred.

Obchodná akadémia Martin

Roky na strednej sú tie najkrajšie roky života. Nové prostredie, noví učitelia a spolužiaci. Vďaka tomu opäť pokročíme znovu o niečo ďalej v našom živote. Neverila by som tomu, pokiaľ by som to nezažila na vlastnej koži. Pred tromi rokmi som nastúpila do prvého ročníka na Obchodnej Akadémii v Martine. Bolo to pre mňa niečo nové. Bola som plná očakávaní, ale aj strachu aký bude kolektív, učitelia i samotné predmety. Prešla som prah školy a strávila tu pár týždňov. Pochopila som, že človek ktorý sa učí, školu hravo zvládne," zaspomínala si na svoje začiatky tretiačka Janka Šimonidesová.

"Možno boli občas dni, keď som chcela odísť, ale boli to len výkyvy mladého nerozvážneho myslenia a túžba vykašľať sa na všetko a užívať si mladosť. Keď sa nad tým zamyslím, v škole zažívam zážitky, na ktoré veru vždy spomínam s úsmevom na tvári. Ani jeden deň na strednej neľutujem. Zážitky a super kolektív ma vždy presvedčili, že Obchodná akadémia v Martine je škola za ktorou o rok po maturite vyroním nejednu slzu. Preto dúfam, že tým žiakom, čo prídu po nás, zanechá obchodná rovnakú ryhu v srdci ako mne. Vzdelanie je tá najlepšie investícia, odporúčam deviatakom, aby si zvolili práve našu školu za predmet ich investície a vstup do ďalšej etapy života," dodala s úsmevom Janka Šimonidesová.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Výber redakcie