streda, 13 február 2013 00:00

V polovici februára sa uskutoční druhé kolo DEEP DANCE LEAGUE

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
V polovici februára sa uskutoční druhé kolo DEEP DANCE LEAGUE V polovici februára sa uskutoční druhé kolo DEEP DANCE LEAGUE

Počas 16. a 17. februára 2013 sa v Martine uskutoční druhé kolo medzinárodnej trojkolovej tanečnej súťaže  Deep dance league. Súťaž už tradične organizuje martinský klub Deep. Tanečníci predvedú počas dvoch dní pripravené choreografie v nielen v disciplíne disco, ale po novom už aj disciplíne hip hop.

Do Turca si opäť prídu zmerať svoje sily mladé tanečné talenty nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pôvodný názov najväčšej tanečnej ligy Deep disco league, ktorá sa uskutoční práve v Martine, sa vzhľadom na rozšírenie súťaže o tanečný štýl hip hop zmenil na Deep dance league. Zastúpenie v disciplínach sólo, duo a skupina budú mať všetky vekové kategórie - mini, deti, juniori a dospelí. Finále disco disciplín v sobotu začína o 18. h a finále hip hop disciplín je naplánované v nedeľu o 15. h.

V polovici februára sa uskutoční druhé kolo DEEP DANCE LEAGUE

Tento ročník už pod STO D IDO

Tentokrát bude Deep dance league organizovaná už v rámci Slovenskej tanečnej organizácie disciplín IDO (skr. STO D IDO). V rámci Slovenskej republiky budú tanečníkom započítané body podľa pravidiel STO D IDO do Slovenského pohára, v každom kole bude bodovaných až prvých 15 miest. Výhodná lokalizácia miesta konania odbremení mladých tanečníkov a ich rodičov od zdĺhavého cestovania.

V polovici februára sa uskutoční druhé kolo DEEP DANCE LEAGUE

Na porotcovské stoličky zasadnú odborníci

V DO Strojár zažijú návštevníci počas dvoch dní neopakovateľnú tanečnú atmosféru. Okrem Tanečného klubu Deep budú reprezentovať Turiec všetky kvalitné martinské tanečné kluby, ktoré dosahujú medzinárodnú úroveň. „Prvé kolo dopadlo nad naše očakávania. Verím, že rovnakým smerom sa bude uberať aj druhé kolo a hlavne superfinále, ktoré je naplánované na 20. – 21. apríla 2013. Na porotcovské stoličky zasadnú rozhodcovia, ktorí budú zárukou objektívneho hodnotenia súťažiacich“, približuje hlavný choreograf Deepu Miroslav Frolo.

Fotoagléria z I. kola Deep dance league

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn