pondelok, 30 november 2015 22:38

Stromček splnených prianí 2015 – urobme deťom radosť Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Stromček splnených prianí 2015 – urobme deťom radosť Stromček splnených prianí 2015 – urobme deťom radosť

Blížia sa sviatky, kedy trávime čas s rodinami a blízkymi a vzájomne sa potešíme darčekmi. Žiaľ, nie všetci majú takto možnosť, a preto je tu Stromček splnených praní 2015. Prostredníctvom toho symbolického stromčeku môžeme splniť túžby deťom z necpalského a martinského detského domova.

 

Stromčeky splnených prianí sú tento rok dva

 

Jeden sa nachádza v spoločnosti Trim Leader v Košťanoch nad Turcom, kde na celý chod akcie dohliada personálne oddelenie. Stromček tu vyrástol z iniciatívy tejto spoločnosti a visia na ňom priania detí z Detského domova Necpaly. Druhý stromček stojí v Tulip Center Martin a pomocou neho môžete plniť želania deťom z martinského detského domova. Na tento stromček dozerajú dôchodcovia z klubu JDS a skauti z Martina a Vrútok. Detské priania sú zverejnené aj na webovej stránke www.strompriani.sk, kým sa všetky nesplnia.

 

Deti sú vo veku od 3 do 18 rokov a na prianí je okrem ich veku a želania uvedený aj mentálny vek alebo postihnutie. Spojme sa preto a pokúsme sa im vytvoriť radostné Vianoce. Ak sa rozhodnete prispieť nejakým darčekom, nebaľte ho (kvôli kontrole), no môžete doniesť baliaci papier, prípadne darčekovú taštičku. Dobrovoľníci budú pri stromčeku od 1. decembra do 20. decembra v čase od 10.00 do 19.00 hod. a budú ochotní zodpovedať vaše otázky a byť nápomocní. Ak by ste mali otázku, na ktorú by nevedeli odpovedať, napíšte mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Tento ročník bude ukončený poďakovaním v Slovenskom komornom divadle v Martine, ktoré bude určené pre všetkých darcov a sponzorov. Prídu herci z Bábkového divadla zo Žiliny, zaspieva kapela The Wavers a aj samotné deti z detských domovov si pripravia predstavenie, lebo sa chcú aspoň takouto formou poďakovať za darčeky. Tento večer pre nás všetkých zabezpečil sponzor AGGLU SK a AGGLU technology.

 

Autor: Mgr. Lucia Ertľová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn