utorok, 08 december 2015 22:42

Preventívna akcia zameraná na chodcov

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Preventívna akcia zameraná na chodcov Preventívna akcia zameraná na chodcov

Počas nasledujúcich dní (od 8. do 11. decembra 2015) bude polícia na celom území Slovenskej republiky vykonávať preventívnu akciu zameranú na zvýšenie bezpečnosti nemotorových účastníkov cestnej premávky – chodcov.

 

Od začiatku roka do 7. decembra 2015 polícia eviduje 12 564 dopravných nehôd, čo je viac o 162 ako za rovnaké obdobie minulého roku. Za uplynulý týždeň (od 30. novembra do 6. decembra) polícia eviduje na celom území Slovenskej republiky 283 dopravných nehôd, čo je o šesť viac ako za rovnaké obdobie minulého roku. Za 11 mesiacov roku 2015 bolo na slovenských cestách usmrtených 241 nemotorových účastníkov cestnej premávky, čo je o dvoch viac ako za rovnaké obdobie minulého roku.

 

Cieľom preventívnej akcie bude upozorniť nemotorových účastníkov cestnej premávky na dodržiavanie povinnosti nosiť reflexné prvky. Preventívnu akciu podporil reflexnými prvkami Nadačný fond KIA Motors Slovakia s.r.o. v Nadácii Pontis. Okrem spomínanej preventívnej akcie, polícia vyhlasuje do konca týždňa t.j. 13. decembra 2015 aj dopravno-bezpečnostnú akciu, ktorá bude zameraná na drogy a alkohol.

 

Autor: KRPZ Žilina © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn