piatok, 15 február 2013 00:00

Študenti martinského gymnázia uspeli na olympiáde zo španielskeho jazyka

Ohodnotiť túto položku
(14 hlasov)
Študenti martinského gymnázia uspeli na olympiáde zo španielskeho jazyka Študenti martinského gymnázia uspeli na olympiáde zo španielskeho jazyka

Aj v tomto roku  sa krajské kolo olympiády v španielskom jazyku konalo v priestoroch Bilingválneho gymnázia Martina Hattalu v Trstenej. Uskutočnilo sa 5. februára  2013 a zúčastnilo sa v ňom šesť žiakov našej školy - Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine.

Po úvodnom rozdelení žiakov do kategórií A, B, C a D sa začala písomná časť. Trvala 70 minút, počas ktorých sme museli napísať krátku esej na základe počutého textu, odpovedať na otázky, a tým dokázať jeho porozumenie  a vyplniť ďalšie dve strany gramatických ako aj lexikálnych cvičení  na dôkaz porozumenia prečítaného textu. Po krátkej pauze sa začala ústna časť,  v ktorej sme dostali možnosť komunikovať s rodenými Španielmi. Rozhovor bol veľmi dynamický a našou úlohou bolo presvedčiť španielskeho oponenta o svojom názore.

Žiaci našej školy boli v hodnotení veľmi úspešní, ovládli sme prvé tri kategórie. V kategórii A sa na treťom mieste umiestnila Liliana Baračová, žiačka 2.B a na prvom mieste Michaela Perinajová, žiačka 2.B triedy. V kategórii B získala prvé miesto Pavlína Vaňková z 5.G a v kategórii C obsadila prvé miesto Natália Cedzová zo  6.F. Všetci, ktorí sa umiestnili na prvom mieste,  postúpili do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční v marci 2013 v Bratislave.

Držte nám palce!

Autor: Natália Cedzová

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn