nedeľa, 06 marec 2016 19:36

V Barmuseu degustovali nápoj džentlmenov

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
V Barmuseu degustovali nápoj džentlmenov V Barmuseu degustovali nápoj džentlmenov

Vraví sa, že whisky nie je pitie pre každého. Na svete je však veľká skupina ľudí, ktorá si tento ušľachtilý nápoj obľúbila a pije ho spôsobom, aby si ho vychutnala. Predstaviť nápoj najväčších džentlmenov prišiel do Barmusea aj jeden zo 75 Jameson ambasádorov na svete -  Viktor Miško.

 

Barmuseum sa na chvíľku premenilo na miesto, kde sa prezentovali rôzne kultúry, ktoré spájalo jedno – kvalitná whisky. „Primárne je to školenie pre barmanov a vybranú verejnosť. Našou úlohou je šíriť dobré meno Jameson whisky na slovenskom trhu,“ rozpráva Viktor Miško, Jameson ambasádor pre Slovensko. Ochutnával sa Jameson a jeho variácie, ktoré boli porovnávané so škótskou Ballantines a americkým bourbonom Four Roses. „Okrem klasického Jamesona bude príležitosť ochutnať na porovnanie aj Jameson Black Barrel, ktorý predstavuje trošku vyššiu radu,“ dodáva Jameson ambasádor.

 

 

Každý druh má unikátnu chuť

 

Pokiaľ whisky lahodí vašim chuťovým bunkám, určite poznáte špecifické vlastnosti jej jednotlivých druhov. Ako ich ale môže rozoznať bežný laik? „Úplne najideálnejším spôsobom je nechať si naliať z každého druhu a ochutnať. To je asi taký najvďačnejší spôsob a aj pre mňa najviac zaujímavý. Dá sa to aj tak, že človek si zadefinuje tie whisky podľa krajín a vie, že od írskej whisky môže očakávať jemnosť, od škótskej trošku takú zadymenosť a od amerického bourbonu môže očakávať výraznú sladkosť,“ vysvetľuje Viktor Miško. Práve preto je ponuka whisky taká široká, aby si ľudia mohli vybrať to, čo im najviac chutí.

 

 

Autor: Mgr. Lucia Ertľová © Autorské práva sú vyhradené

Mgr. Lucia Kuželová

Prispievateľka Turiec Online

Administratívna pracovníčka, Obecný úrad Kláštor pod Znievom.