piatok, 11 marec 2016 23:06

Slávnostný raut pri príležitosti MDŽ v SOŠ obchodu a služieb v Martine

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Slávnostný raut pri príležitosti MDŽ v SOŠ obchodu a služieb v Martine Slávnostný raut pri príležitosti MDŽ v SOŠ obchodu a služieb v Martine

Keď som v utorok 8. marca 2016 prišla domov z práce mala som veľmi príjemné pocity. Pýtala som sa sama seba. Čo mi tak pohladilo dušu? Prečo mi nevadí, že som z práce prišla až večer? Existujú v našich životoch malé veci, ktoré spôsobujú radosť a príjemné pocity? Odpovede som našla pri šálke kávy a rekapitulácii pracovného dňa.

 

Dopoludnie bolo také ako zvyčajne. Kontrola mailov a plnenia úloh, odučené hodiny podľa rozvrhu hodín, bežná pracovná komunikácia. Popoludnie však bolo iné. V našej škole sa pod záštitou pani riaditeľky a manažérskom výkone kolegu Dr. Huľa, kolegyne Bc. Humennej a žiakov IV. HA pod vedením Tomáša Janíka uskutočnil slávnostný raut k Medzinárodnému dňu žien.

 

V ten pokojný večer som bola veľmi rada, že v našej škole žijú dobré mravy. V nedávnej minulosti zazneli v  spoločnosti hlasy, že MDŽ je prežitok spojený s bývalým režimom. Možno áno, možno nie. Ja neviem. Ale jedno viem určite, že úcta k ženám je niečo, čo musí byť pestované ako vzácna kvetinka včera, dnes i zajtra. Moja radosť je spojená s tým, že tradícia úcty k ženám na našej škole žije.

 

 

Vďaka Vám kolegovia ,kolegyne, študenti i študentky. Vďaka Vám husľové terceto za hudobné pohladenie duše, za krásne chvíle pri počúvaní Vášho majstrovstva.Vďaka Vám kolegyne za  skvelé múčne pokrmy a dezerty. Moje poďakovanie patrí aj firme Falcon, ktorá potešila naše chuťové poháriky výrobkami studenej kuchyne.Vďaka Vám za milé privítanie na raute a podávanie welcome drinku. Vďaka Vám naši muži a žiaci za krásne malé darčeky. Vďaka Vám študenti a študentky za prezentáciu ukážok odborných zručností a humorných scénok.

 

...dopíjam kávu, ktorá je už vlažná. Spomienky na tento pracovný i rautový deň sú pekné a teším sa na ďalšie príjemné chvíle v našej škole. Lebo moja životná skúsenosť ma neustále učí, že tešiť sa zo zdanlivo malých vecí znamená byť šťastným.

 

 

Autor: Bc. Emília Králová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn