štvrtok, 21 február 2013 00:25

Druhé kolo Deep dance league prinieslo výborné choreografie Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Druhé kolo Deep dance league prinieslo výborné choreografie Druhé kolo Deep dance league prinieslo výborné choreografie

Tento víkend sa v priestoroch DO Strojár uskutočnilo druhé kolo medzinárodnej tanečnej súťaže Deep dance league v disciplínach disco a hip hop, ktorú organizoval martinský klub Deep. Spomedzi všetkých 22 klubov mal Turiec svojich zástupcov z radov tanečníkov z klubov Deep a DD Factor.

Počas dvoch dní videli návštevníci tanečné výkony tých najlepších tanečníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky. Turiec reprezentovali tanečné kluby DD Factor a Deep. Na porotcovské stoličky zasadli slovenskí a českí rozhodcovia. Druhé kolo, rovnako ako to predošlé, moderovala prezidentka Slovenskej tanečnej organizácie  disciplín IDO Hana Švehlová spolu s Alenou Majeríkovou. Zastúpenie v disciplínach sólo, duo a skupina mali všetky vekové kategórie – mini, deti, juniori a dospelí. Všetky tri kolá tejto súťaže už sú organizované v rámci Slovenskej tanečnej organizácie disciplín IDO. V rámci Slovenskej republiky bolo bodovaných až prvých 15 miest.

Sobota patrila disco disciplínam

V sobotu sa súťažilo v disco disciplínach, v ktorej „Dípaci“ vo finále podali výborné výkony. Vo vekovej kategórii mini obsadila prvé miesto Vaneska Uhliariková, ktorá len nedávno absolvovala svoju súťažnú premiéru. V detskej kategórii sólo získala bronzovú medailu Timea Vrabcová a v tej istej vekovej kategórii, ale v disciplíne duo obsadili Timea Spišáková a Timea Vrabcová štvrté miesto. Z junioriek v disciplíne solo vybojovala vo finále Zuzana Trojáková spomedzi všetkých 65 súťažiacich výborné 6 miesto. V disciplíne duo v tej istej vekovej kategórii skončili Zuzana Komlóssyová a Zuzana Trojáková tesne za stupienkom víťazov, a vo finále obsadili 4 miesto. Najviac sa Deepu darilo v disciplíne disco skupiny, kedy detská disco skupina Déry, prvýkrát od svojho vzniku získala  prvenstvo a a juniorská veková kategória Trója obsadila druhé miesto.

V nedeľu prišiel na rad hip hop

V druhý súťažný deň prišli na rad hip hop disciplíny. V kategórii mini hip hop sólo vybojovala Vaneska Uhliariková druhé miesto, a tesne za ňou na štvrtej priečke skončila jej klubová mini-kolegyňa Viktória Vrabcová. V detskej vekovej kategórii hip hop sólo obsadila Markéta Komlóssyová zo všetkých 39 súťažiacich skvelé štvrté miesto. V disciplíne  hip hop duo rovnakej vekovej kategórie obsadili Timea Spišáková spolu s Emou Kalnickou vo finále ôsme miesto. V juniorskej disciplíne hip hop sólo vybojovala Zuzana Trojáková vo finále deviate miesto. Deepu sa darilo najmä v hip hop skupinách, kedy detská hip hop skupina Déry obsadila prvé miesto a juniorky DíDíSí druhé miesto.

Deep čakajú prípravy na superfinále

Výborná organizácia, kvalitné tanečné výkony a príjemná atmosféra – tak sa dá zhodnotiť priebeh druhého kola. Divácky atraktívna bola hip hop skupina dospelákov, ktorej choreografia vznikla priamo v deň súťaže. Netradičné zoskupenie zložené zo siedmich tanečníkov zo štyroch súborov pobavila nielen divákov, ale aj samotných porotcov súťaže. Dramatický bol aj sobotný český duel dospelých o prvenstvo medzi majstrom sveta Marcom Běhalom a Michaelou Rotterovou. „V prvom rade musím poďakovať za výborné výkony našich tanečníkov. Patrí im moja pochvala za usilovnú prácu. Teší ma fakt, že nám neustále narastajú počty prihlásených na súťaž Deep dance league oproti minulým kolám. Súťaž vyvrcholí v apríli, kedy sa uskutoční superfinále. Už teraz začíname s jeho prípravami“ približuje hlavný choreograf Miroslav Frolo na záver.

Organizátori ďakujú sponzorom podujatia

Reklamní partneri: Walmark spol. s. r o., Gino Paradise - Aquapark Bešeňová, Kofola, a. s., Imperial VITAMINS, s. r. o., MUSTANG Bodywear, GAYA s. r. o, CMC DATA, OUTVENTURE SPORT, MAMINA - cukrárenská výroba, Penzión Čierna pani, Brantner Fatra s. r. o., Autoškola Moskal, PMR, s. r. o. - Prvá martinská rezáreň, Damiri, s. r. o. – značková darčeková predajňa, TURVOD, a. s., PIZZA KRIVÁŇ,

Mediálni partneri: VL MEDIA, Televízia Turiec, Martin TV, Novinky, MY Turčianske noviny, Žilinský kraj – kam za kultúrou, Kam do mesta, Turiec Online

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn