Reklama
02 / 2020 Vasilko
utorok, 24 máj 2016 17:51

Desiate výročie BOCCIE v Martine

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Desiate výročie BOCCIE v Martine Desiate výročie BOCCIE v Martine

ÚSMEV – klub rodičov výnimočných detí je občianske združenie  rodičov a detí so zdravotne a mentálne postihnutými deťmi. Náš klub združuje ľudí s rôznym zdravotným postihnutím a za obdobie kedy vznikol naše dietky vyrástli a stáli sa z nich dospeláci.

 

Preto nás teší, že prídu aj noví členovia a naša základňa sa omladzuje. Nemôžem zabudnúť spomenúť ani členov klubu Sklerózy multiplex Vrútky, Spoločnosť Parkinson, ktorý sa tiež stretávajú v našom klube a sú takými nepísanými členmi. Okrem  bežných podujatí, ktoré uskutočňujeme na pomoc našim členom v oblasti zábavy, kultúry a športu je hlavným podujatím BOCCIA, ktorá mala v tomto roku jubilejný 10.ročník.

 

Toto podujatie uskutočňujeme pre všetky kluby na  Slovensku, ktoré sú naklonené tomuto paraolympijskému športu. Je to „hra“ podobná petangu, no využívajú sa pri nej iné loptičky a je prispôsobená zdravotnému postihu hráčov. Pravidlá sú síce prísne ako pri paraolympiáde, ale u nás ide hlavne o hru, stretnutie  amatérskych, ale aj profesionálnych boccistov a tak sme trošku tolerantnejší. Na tohtoročnom jubilejnom podujatí sa zúčastnilo 130 hráčov, účinkujúcich a divákov.

 

 

V tomto roku to boli účastníci o.z. S Úsmevom Prievidza, o.z. Ostrov  Levice, ŠKTP Apollón Zvolen, ŠKTP Victoria Žiar/Hronom, ŠK Hrabiny Nová Baňa, DSS Lipovec, DSS Méta Martin, DSS MÉTA Priekopa, členovia nášho klubu ÚSMEV Martin, klubu Skleróza multiplex Vrútky, Spoločnosť Parkinson Slovensko, ale aj jednotlivci amatéri, ktorí si to prišli vyskúšať na základe našej pozvánky v médiách. Po úvodnom privítaní vystúpili dievčatá s tanečným číslom DIVASTARS zo ZŠ A. Stodolu pod vedením Ž. Kučerovej a vystriedali ich členovia Združenia Taoistiského Thaj Chi z ukážkou cvičenia zostavy. Potom už nastúpili rozhodcovia a hráči na kurty a hra mohla začať.

 

Ako každé podujatie aj toto malo svoj záver, ktorý sme ukončili nielen vyhlásením výsledkov a odmenením tých najlepších pohármi a vecnými cenami, ale aj krájaním torty v rámci nášho jubilea. Aj keď sa držíme hesla, že nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa – zahrať si bocciu, stretnúť sa, zabaviť sa, ani ostatní hráči neobišli na prázdno a boli odmenení patchwork darčekmi z dielne našej členky M. Hoštákovej.

 


 

Autor: Mgr. Lucia Ertľová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Reklama
02 / 2020 TULIP Lucid MDŽ

Doprava v regióne