streda, 01 jún 2016 23:43

Fotomaratón Martin 2016 sa tešil bohatej účasti

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Fotomaratón Martin 2016 sa tešil bohatej účasti Fotomaratón Martin 2016 sa tešil bohatej účasti

Už po štvrtýkrát si priaznivci fotografie mohli vyskúšať netradičné fotenie na vybrané témy na podujatí „Fotomaratón“, ktorý sa uskutočnil 28. mája 2016 v priestoroch Mestskej scény Martin a tiež priamo v uliciach mesta. Tu účastníci podujatia hľadali námety na vytvorenie svojej kolekcie súťažných fotografií.

 

Tvorivú fotografickú dielňu „Fotomaratón“ z projektu „Obrazy svetla II.“ zorganizovalo Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK v spolupráci s Mestskou scénou Martin.Projekt Obrazy svetla II. bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Súťažilo sa v dvoch kategóriách - v kategórii do 16 rokov a nad 16 rokov.

 

 

V deň konania podujatia boli účastníci oboznámení so šiestimi súťažnými témami (Staroba, Bariéry, Okamih, Tiene - svetlo, Detaily, Príbeh ulíc), dostali registračné čísla a vyrazili do terénu. Podujatia sa zúčastnilo 18 fotografov, ktorí mali za úlohu v priebehu troch hodín nafotiť kolekciu snímok. Výsledky trojhodinového snaženia boli najskôr hodnotené odbornou porotou bez prítomnosti autorov fotografií. Následne odborná porota pripravila pre autorov diel rozborový seminár. Porota pracovala v zložení Miroslav Zaťko, Mgr.art. Zuzana Vajdová a Radim Ziman. Z nafotených fotografií bude vybraná kolekcia diel, ktorá bude verejnosti sprístupnená na Letnom foto feste 17. júna 2016 na pešej zóne v Martine.

 

Výsledky súťaže v kategórii nad 16 rokov:

1. miesto – Zdeno Ziman

2. miesto – Zuzana Kubíčková

3. miesto – Jakub Dolinajec

 

Výsledky súťaže v kategórii do 16 rokov:

1. miesto – Nina Ondrušková

2. miesto – Chantal Bachová

3. miesto – Veronika Tatarková

 

Cena poroty, ktorú do súťaže venoval člen poroty Radim Ziman, bola udelená Nine Ondruškovej. Všetkým fotografom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Tešíme sa na ďalší ročník.

 

Autor: Mgr. Radoslav Pančík, TKS © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn