pondelok, 06 jún 2016 07:28

Vždy štýlová: ako na šperky

Vždy štýlová: ako na šperky Vždy štýlová: ako na šperky

Veríme, že ženám v žilách koluje túžba páčiť sa a vyzerať krásne. Túžia zvýrazniť všetko pekné a schovať to, čo sa im zas až tak nepáči. Milujú všetko, čo sa ligoce a leskne, možnože v sebe skrývajú malú straku. Lenže kombinovanie a vyberanie toho, čo je najlichotivejšie, zaberá veľa času! Nie vždy sa to ale podarí. Ako teda vyzerať vždy skvelo a neodolateľne? Zabudnite na sukne sotva pod zadok a výstrihy až k pupku, ale zamerajte sa na jednoduchý štýl ľahko zvýrazňujúci siluetu. Premyslite si tiež dobre doplnky: kabelku, šatku, hodinky a šperky.

 

Všetkého veľa škodí

 

Chápeme, že ste nedávno k narodeninám alebo k výročiu dostala nádherný náhrdelník s jednoducho dokonalým príveskom, ktorý sa hodí na svadbu, na ktorú sa práve chystáte. Pokiaľ je však šperk skutočne výrazný, starostlivo zvážte ďalšie klenoty. Svadobná obrúčka a zásnubný prstienok s diamantmi celkový dojem nenarušia, ale množstvo náramkov a obrovské visiace zlaté náušnice by už mohli. Vždy si vyberte jeden šperk, ktorý bude outfitu dominovať, ostatné buď nechajte doma starostlivo uložené v šperkovnici, alebo si vyberte tie drobnejšie a decentnejšie. Všetkého veľa totiž škodí a vy iste nechcete vyzerať ako pochodujúca reklama na obľúbené klenotníctvo.

 

Zlato, či striebro?

 

Vyberte si jeden kov a pri tom sa snažte v rámci jedného outfitu zostať. Kombinácie viacerých farieb kovu pri šperkoch pôsobia trošku krikľavo a nie je vôbec ľahké nájsť ten správny pomer; túto úlohu nechajme na návrhároch, ktorí sa našli v zlato-striebristých hodinkách. Rovnako nezabudnite, že nie je zlatý šperk ako zlatý šperk. Tento drahý kov dokáže oklamať svojou farbou. Zlatníci svoje majstrovské kúsky tvoria z klasického žltého zlata, ktoré nádherne vyniká na sýtych teplých farbách, ako je červená a modrá, nezabúdajú však ani na moderné biele zlato, ktorého chladná krása dráždi posledné roky obrazotvornosť módnych dizajnérov. Nežné duše zas podľahnú hrejivému lesku ružového zlata, ktorého mäkké odlesky vyniknú vo svite sviečok na romantickej večeri. Strieborné šperky bývajú sami o sebe decentné, dajte preto šancu tým ozdobeným drahými kameňmi alebo diamantmi. Či už sa vám viac páči ten, či onen kov, držte sa jednoduchého pravidla: klenoty ladíme do jedného odtieňa, tým nič nepokazíte.

 

Diamanty a drahokamy? Samozrejme!

 

Keď už vy, alebo niekto z vašich blízkych zainvestuje do diamantov či drahých kameňov, bola by škoda schovávať ich doma a občas svoje zlatíčka nevytiahnuť na vzduch. K zásnubnému prsteňu s diamantom dosahujúcemu takmer veľkosť holubieho vajca už žiadne ďalšie šperky nepotrebujete, ale v ostatných prípadoch majte na pamäti, že kamene studených farieb sa hodia k oblečeniu v studených odtieňoch, zatiaľ čo teplé farby sa najlepšie hodia zase k teplým odtieňom. Pokiaľ sa nechystáte na extravagantnú módnu prehliadku, vyhýbajte sa monštruóznemu zdobeniu – siahnite radšej po umiernených kúskoch, ktoré nielenže lepšie vyzerajú, ale ľahšie sa kombinujú a ladia.

 

Veríme, že si pri vyberaní a skúšaní šperkov s obľúbenými outfitmi užijete množstvo zábavy a vyskúšate i pár exotickejších kombinácií. Nezabudnite však, že jednoduchý odev si môže dovoliť výrazný doplnok (pokojne i zaujímavú kombináciu niekoľkých šperkov), ale výrazne zdobené šaty si žiadajú nenápadné šperky.

 

Autor: EPPI.sk © Autorské práva sú vyhradené

Pridajte komentár...
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Jana Krivačková

Editorka Turiec Online

Články mesiaca

Rozhovory

Baletka z Martina, ktorá obišla svet

Aj vy pochybujete o tom, že sa dá zarábať tým, čo vás baví a popri tom precestov...

Spoločnosť

Deti učíme pýtať sa a nielen slepo poslúchať

História holokaustu je komplexná a komplikovaná zároveň, preto môže byť jej spro...

Aktivity

Kláštorský ples hostil moderátorku Anetu Pariškovú

Začiatok každého roka je vždy spojený s plesovou sezónou. Inak to nebolo ani v K...

Spoločnosť

Turčianske firmy sa spojili pre dobrú vec

Plesová sezóna je aj v Martine v plnom prúde. Tento rok sa do kalendára plesovýc...

Zdravie

Vedci JLF UK identifikovali doteraz neznámu mutáciu vrodenej…

Vrodené poruchy fibrinogénu patria medzi vzácne poruchy zrážania krvi. Doktorand...

Kultúra

Predpredaj: Mega oslavy výročia SNP s Kollárovcami a Moravan…

V stredu 29. augusta 2018 sa pripravuje v martinskom Amfiku skutočne veľkolepý p...

Zdravie

Február je kritický pre výskyt chrípkových ochorení

V závere druhého februárového týždňa evidovali v Univerzitnej nemocnici Martin z...

Aktivity

Husársky kúsok žiakov Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha

Žiaci Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha (GVPT) sa už niekoľko mesiacov usilovne...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineKino Strojár
Mestská scéna Martin
TV Severka