Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Na svätého Jána

Autor: Na svätého Jána
Foto: Na svätého Jána
Uverejnené: 22. máj 2014

Svätojánska noc má svoju moc! Príďte podľahnúť jej kúzlu v sobotu 25. júna 2016 do najväčšieho múzea v prírode na Slovensku. V martinskom Múzeu slovenskej dediny môžete v netradičnom čase – od 18.00 hod. až do polnoci – spoznať jánske zvyky, vychutnať si koncert a zabaviť sa pri hľadaní pokladu alebo pri vatre.

 

Nezabudnuteľnú atmosféru vyčarí svojou jedinečnou hudbou Jano Svetlan Majerčík. Koncert pesničkára z Liptova sa začne o 22.00 hod. Jánske zvyky, zapaľovanie vatry po zotmení a jánsku veselicu predstavia členovia Folklórnej skupiny Sliačanka z Liptovských Sliačov a Folklórneho súboru Turiec z Martina. Aby ste sa nehanbili zatancovať si spolu s účinkujúcimi, kroky vás pred zapálením vatry naučí FS Turiec v tanečnom dvore. K voľnej zábave pri vatre si môžete priniesť vlastné hudobné nástroje a zahrať si spolu s ostatnými.

 

Pre návštevníkov sú pripravené nočné prehliadky múzea s tematikou jánskych zvykov. Pri nich sa dozviete o pôsobení magických síl alebo bytostí, ktoré mali počas jánskeho večera väčšiu silu ako po iné dni. Pre deti aj dospelých bude prichystané čítanie strašidelných príbehov o nadprirodzených bytostiach, ktoré možno stretnú aj počas podujatia. Veľa povier o svätojánskej noci sa vzťahovalo k pokladom, ku ktorým sa práve v túto noc dalo dostať najľahšie. Návštevníci budú môcť pomocou riešenia rôznych hádaniek hľadať poklady, ktoré ukrýva naše múzeum.

 

 

Byliny nazbierané počas svätojánskej noci majú vraj mimoriadnu silu – liečivú aj magickú, preto bude pre návštevníkov prichystaná aj bylinkárska, ľúbostná a magická poradňa. Odporúčame návštevníkom, aby si so sebou priniesli baterku alebo iný zdroj svetla. Program bude trvať od 18.00 do 24.00 hod., no vstup do areálu bude možný len do 22.00 hod. Podujatie Na svätého Jána, spolu s ďalšími štyrmi programovými nedeľami, finančne podporila Nadácia Kia Motors Slovakia. V rámci jej grantového programu „Región kultúrne 2016“ bol projekt „Oživené tradície v Múzeu slovenskej dediny“ jedným z 38 podporených. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu

 

Autor: Múzeum slovenskej dediny © Autorské práva sú vyhradené


Reklama

príbuzné témy

Reklama