nedeľa, 26 jún 2016 20:51

Turiec Fest 2016 navštívilo vyše 1600 návštevníkov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Turiec Fest 2016 navštívilo vyše 1600 návštevníkov Turiec Fest 2016 navštívilo vyše 1600 návštevníkov

Druhý ročník hudobného podujatia Turiec Fest 2016, ktorý sa konal 18.6.2016 v Sučanoch na starom futbalovom ihrisku, navštívilo vyše 1600 návštevníkov z celého Slovenska. Návštevníci podujatia si mohli okrem kvalitnej slovenskej rockovej hudby vychutnať aj pestrý sprievodný program.Podujatie odštartovalo na pravé poludnie kapelou Kýbel Mačiek, ktorú si aj napriek vysokým teplotám prišlo vychutnať zhruba 100 návštevníkov. S pribúdajúcim časom pribúdali aj účastníci festivalu všetkých vekových kategórií, ktorí si mohli pochutnať aj na kvalitnej strave a chladených nápojoch. Pre všetkých zúčastnených bolo prichystané veľkokapacitné parkovisko a pre tých, ktorí prišli na bicykloch, bolo k dispozícii aj parkovisko pre bicykle. Úspech mala aj úschovňa batožín, kde si mohli návštevníci odložiť svoje batohy a v pokoji si isť zatancovať do davu.

 

Program netvorila len hudba

 

Veľký počet ľudí sa tešil na kapelu Heľeniné očiGladiator, ktoré svojím vystúpením nesklamali a zabezpečili tradične kvalitnú zábavu. Avšak program podujatia nepozostával iba z hudobnej zložky, ale aj zo súťaží, ako napríklad pitie piva cez slamku alebo pretláčanie sa, vďaka čomu mohli súťažiaci získať vecné ceny od partnerov podujatia. V areáli sa nachádzala aj FUNZÓNA, kde bol prichystaný slackline (chodenie po lane), bedminton, frisbee, futbal, buble futbal a lezenie po debničkách. „Atrakcie boli super! Keď hrala kapela, ktorá nie je podľa môjho gusta, tak sme sa s partiou išli odreagovať ku futbalu a neskôr sme si zahrali frisbee“, hovorí Milan, návštevník Turiec Festu z Nitry.

 

Organizátori zabezpečili aj dopravu

 

S ubúdajúcim slnkom začali prichádzať ďalší návštevníci, ktorí prišli na kapely ako Zóna A, Smola a hrušky alebo Zoči Voči, ktorí si prichystali aj autogramiádu. Po skončení podujatia boli zabezpečené martinské strely, ktoré návštevníkov odvážali do všetkých možných smerov a keď v areáli ostalo posledných 15 ľudí, podujatie organizátori definitívne ukončili. „Podujatie hodnotíme na výbornú aj vďaka výbornému počasiu a prístupu návštevníkov, ktorí sa neustále zabávali. V najbližších týždňoch nás čaká vyhodnotenie a ukončenie podujatia a hneď na to príprava na Turiec Fest 2017, ktorý bude ešte lepší a väčší,“ dodáva s úsmevom Róbert Matuška, jeden z organizátorov podujatia.

 

 

Autor: Mgr. Lucia Ertľová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn