Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 07 august 2016 20:24

Liptovská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Liptovská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny Liptovská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny

Liptovské obyčaje, folklór, tradičnú kultúru a ľudovú umeleckú výrobu predstaví podujatie Liptovská nedeľa. V Múzeu slovenskej dediny sa uskutoční v nedeľu 14. augusta 2016 od 10.00 do 16.00 hod.

 

V programe sa predstaví ľudová hudba Hudbička z Likavky s repertoárom piesní z Bieleho Potoka a dolného Liptova a folklórny súbor Salatín z Ružomberka s vystúpením plným spevov a tancov z Horného Liptova. Ich vystúpenia si návštevníci budú môcť pozrieť v pásmach o 10.30, 12.30 a 14.30 hod.

 

Liptovskí ľudovo-umeleckí výrobcovia predvedú návštevníkom ukážky vyšívania liptovských kožúškov, zdobenia píšťal a fujár či výroby z kože. Ich tvorbu doplnia aj iné ľudovo-umelecké výrobky z Liptova a širokého okolia. Tradičné výročné obyčaje z Liptova spoznajú návštevníci prostredníctvom premietania záznamov z archívu Slovenského národného múzea v Martine.

 

Počas nedeľného programu si budú môcť návštevníci vyskúšať svoju šikovnosť v dobovej kolkárni a pripravené budú aj ďalšie rodinné hry a kratochvíle. O 13.30 sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna. Podujatie Liptovská nedeľa, spolu s ďalšími štyrmi programovými podujatiami môžete zažiť aj vďaka podpore Nadácie Pontis. Podujatia finančne podporila Nadácia Kia Motors Slovakia. V rámci jej grantového programu „Región kultúrne 2016“ bol projekt „Oživené tradície v Múzeu slovenskej dediny“ jedným z 38 podporených.

 

Autor: SNM © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky