Reklama
utorok, 09 august 2016 21:21

Z festivalu vína sa stáva tradícia

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Z festivalu vína sa stáva tradícia Z festivalu vína sa stáva tradícia

Tak ako každý rok, aj tento sa bude v Hoteli Turiec organizovať 3. MARTINSKÝ FESTIVAL VÍNA. Zúčastní sa na ňom viac ako 30 výrobcov vína a návštevníci budú môcť degustovať viac ako 200 druhov slovenských a svetových vín.

 

Aj napriek tomu, že región Turiec nemá v oblasti viniča čo ponúknuť, návštevníci festivalu sa o víno zaujímajú a vedia si ho náležite vychutnať. Je to forma spoločenského podujatia, kde sa zabavíte v spoločnosti príjemných ľudí, dozviete sa niečo nové o víne, ochutnáte gastronomické špeciality, predovšetkým zo syra, keďže to patrí k vínu a v neposlednom rade aj spomínané vína. Čaká na vás kultúrny program a súťaže spojené s vínom. Pripravená je aj súťaž o tiché biele a červené Top víno 3. Martinského festivalu vína, ktoré vzíde z hlasovania návštevníkov.

 

 

Môžete sa tešiť aj na zaujímavú tombolu. Novinkou na tohtoročnom festivale budú šumivé vína. Festival ponúka aj ďalšiu atraktívnu súťaž a to v sabráži, resp. otváraní šumivých vín odseknutím hrdla fľaše. Aj tento rok sa súťažiaci pokúsia o vytvorenie rekordu v čo najväčšom počte seknutých fliaš za minútu. Minulý rok sa im to nepodarilo, ale my im aj napriek tomu budeme držať palce J.

 

V prípade, ak by ste mali záujem o zakúpenie lístkov, je potrebné zavolať alebo zastaviť sa osobne na recepcii Hotela Turiec. Vstupenky sa predávajú iba na tomto mieste a pripomíname, že počet je limitovaný. V cene vstupenky je zahrnutá degustácia vín, gastronomických špecialít a degustačný pohár s logom festivalu. Práve preto si na termín 9. septembra 2016 o 17:00 hod. nič neplánujte a príďte stráviť príjemný večer s vašimi priateľmi. Veríme, že na tento pekný večer budete dlho spomínať.


 

Autor: Hotel Turiec © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn