Reklama
štvrtok, 08 september 2016 12:34

Človečina v ECCO

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Človečina v ECCO Človečina v ECCO

Je veľa foriem pomoci iným. Od podržania dverí, zbierania plastových vrchnáčikov, darovania krvi, cez povzbudivé slovo, dobrovoľnícku prácu, až po venovanie peňazí, napr. formou 2% z daní alebo príspevkom do zbierky. Spoločnosť ECCO Slovakia a jej zamestnanci už tiež podporili množstvo projektov a miestnych športových klubov, či už finančne alebo výrobou a venovaním topánok.

 

Už po dva roky sa zamestnanci zapojili do verejnej zbierky Deň narcisov. Zbierka pre vybranú neziskovú organizáciu je tradíciou aj na každoročnom vianočnom večierku. Raz za polroka sa niektorí zamestnanci nechajú dobrovoľne „obrať“ o to najcennejšie – svoju krv, podarilo sa presvedčiť aj viacerých prvodarcov. Samotní zamestnanci vybrali niekoľko občianskych združení, ktorým spoločnosť venovala svoje 2% z dane a mali možnosť vidieť aké konkrétne projekty boli podporené.

 

Napriek tomu, že dnes treba každé euro obrátiť niekoľkokrát predtým, ako ho dáte z ruky, bola za uplynulé roky podaná aj finančná pomoc napr. pre futbalový klub Fomat, mestský hádzanársky klub, ale aj na opravu futbalového ihriska v Sučanoch a výstavbu volejbalového ihriska v areáli SIM. Desiatky párov topánok prispeli k čestnému reprezentovaniu Martinského hokejového tímu, a zatiaľ ostatnýkrát to boli topánky pre slovenský paraolympijský tím na výpravu do Ria.

 

 

Spoločnosť podporuje aj priamo svojich zamestnancov, či už je to drobnou odmenou za zapájanie sa napr. do kampane Do práce na bicykli, bezúročnými pôžičkami alebo úhradou školného deťom na Evanjelickej spojenej škole. Veríme tomu, že o mnohých ďalších formách pomoci kolegov ani netušíme, ale to nie je dôležité. Dôležité je, že oni vedia, kde a kedy treba pomôcť a aj radi pomôžu. Spýtali sme sa pani Anny Oroszovej, cyklistky, skúsenej paraolympioničky, pár otázok ohľadom prípravy, tréningov, budúcnosti, ale tiež topánok:

 

Keďže ste na vozíčku, čo u vás rozhoduje o výbere topánok?

 

Vždy si kupujem topánky širšie a o číslo väčšie, pretože mi nohy opúchajú. Ideálne je, keď sa topánky dokážu nohám prispôsobiť. A samozrejme sa mi musia páčiť. Topánky na podpätkoch si nekupujem :).

 

Kde trénujete? Nebojíte sa na cestách?

 

Trénujem za premávky popri ceste a autách. Asi som adrenalínový tip, nemôžem myslieť na to, či ma niekto zrazí. Často chodím sama, niekedy s manželom. Mám kvôli väčšej bezpečnosti na bicykli vlajočku.

 

Aké disciplíny absolvujete v Riu?

 

Časovku na 20 km, vraj je to rovinka, čo mi až tak nevyhovuje, som zvyknutá na kopce. A cestný pretek na 45 km. Pospájali nás zo štyroch rôznych kategórií, tak to bude náročnejšie.

 

Mali ste možnosť vyskúšať si trasu pretekov vopred?

 

Nie, zatiaľ nie. Cestujeme ale niekoľko dní vopred, aby sme si trasu mali možnosť prejsť.

 

Vnímate okolie počas pretekov?

 

Mám veľmi rada prírodu. Skôr si nájdem miesto na oddych a okolie si vychutnám potom.

 

Je ešte nejaký šport, ktorý by ste rada vyskúšala?

 

Presedlala som z tlaku na lavičke na cyklistiku - handbike, to ma zatiaľ baví.

 

Autor: ECCO Slovakia, a. s. © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn