štvrtok, 08 september 2016 13:43

Divadelníci zo Žabokriek si zahrali pri mori

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Divadelníci zo Žabokriek si zahrali pri mori Divadelníci zo Žabokriek si zahrali pri mori

Žabokrecké ochotnícke divadlo sa zúčastnilo 16. ročníka Dní Slovenskej kultúry v Rijeke (Chorvátsko), kde odohralo osemnástu reprízu ľudovej veselohry Láska za pár drobných pod vedením súboru Daši Kalníckej a autora a režiséra Martina Zachara mladšieho.

 

Hrali sme pre radosť

 

Naše divadlo malo možnosť sa zúčastniť tohto stretnutia a hrať pre Slovákov žijúcich v Rijeke. Týmto sme priniesli kus slovenskej kultúry a prispeli sme k tomu aby stretnutie malo ten pravý slovenský dojem.

 

Divadelná dovolenka stála za to

 

Do Chorvátska sme odchádzali už 25. augusta 2016, aby sme si užili aj more. Dva dni sme strávili pri vode, spoločných obedoch, zábave, speve a vynikajúcej nálade. V nedeľu 28. augusta 2016 sme sa presunuli do sídla Matice Slovenskej v Rijeke, kde sme slávnostne otvorili tento ročník. Otvorenie začalo výstavou obrazov z Turčianskej galérie, po ktorej sme sa spoločne presunuli k moru, kde sme na znak úcty Slovákov ktorý zomreli položili veniec do mora.

 

Vonku sme hrali prví krát

 

Reprízy našich hier zvykneme hrávať v kultúrnych domoch ale v Rijeke sme spravili výnimku. Našu veselohru sme zahrali na pódiu pod holým nebom kde sa na nás pozeralo cez dvesto ľudí. Bolo to pre nás niečo nové ale zvládli sme to bravúrne a po skončení vystúpenia nás diváci odmenili dlhým potleskom, ktorý nás zahrial pri srdci.

 

Ešte si našu veselohru pár krát zahráme

 

Aj keď od októbra 2016 už budeme pracovať na novej divadelnej hre ešte si našu Lásku za pár drobných zahráme. Srdečne Vás pozývame 5.10.2016 do kina Moskva zo začiatkom o 19,00 hod. Bližšie informácie ohľadom vystúpenia nájdete na Facebooku - Žabokrecké Ochotnícke Divadlo.

 

Autor: Martin Zachar © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn