Reklama
štvrtok, 08 september 2016 14:28

Stanovisko mesta Martin k návrhu na odklad exekúcie Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Dlhoročný spor v kauze vybudovania Lyžiarskeho strediska Martinské hole vyvrcholil začiatkom roka exekúciou mesta Martin Dlhoročný spor v kauze vybudovania Lyžiarskeho strediska Martinské hole vyvrcholil začiatkom roka exekúciou mesta Martin WikiMedia

V pondelok 5. septembra 2016 mesto Martin doručilo Okresnému súdu v Martine ďalší návrh na odklad exekúcie v spore o výstavbu lyžiarskeho strediska na Martinských holiach. Cieľom vedenia mesta je využiť všetky možné právne prostriedky, aby ochránilo peniaze Martinčanov a bránilo sa tlaku od spoločnosti PK Faktoring, s. r. o.

 

Dlhoročný spor v kauze vybudovania Lyžiarskeho strediska Martinské hole vyvrcholil začiatkom roka exekúciou mesta Martin. V Martine bola následne vzhľadom na situáciu zavedená nútená správa, ktorá do veľkej miery paralyzovala život v meste. Aj napriek tomu, mesto stále neuznáva existenciu pohľadávky a podniká všetky možné právne kroky, aby ochránilo peniaze Martinčanov. Jedným z možných právnych krokov okrem podania sťažnosti na Ústavnom súde, je možnosť podať na príslušný okresný súd návrh na odklad exekúcie. Mesto Martin, samozrejme, využilo aj tento právny krok. Vzhľadom na to, že v celej kauze sa neustále menia podmienky a vychádzajú na svetlo nové skutočnosti, mesto mohlo opätovne podať návrh na odklad exekúcie.

 

V podaní z prvého septembrového pondelka boli uvedené všetky dôvody, ktoré podľa mesta bránia vykonaniu exekúcie vrátane faktu, že mesto vyzvalo veriteľa na rokovanie a zloženie dlžnej čiastky do notárskej úschovy. Okresný súd v Martine žiadosť mesta zaevidoval a v zákonnej lehote o nej rozhodne. Spoločnosť PK Faktoring, s. r. o. svojim konaním a ignoráciou návrhov na rokovanie aj naďalej dokazuje, že jej nejde o konštruktívne riešenie problému, ale o vyvolanie tlaku na vyplatenie pohľadávky. Mesto bude aj naďalej využívať všetky možné právne prostriedky, aby ochránilo milióny eur, ktoré patria jeho obyvateľom.

 

Autor: Mesto Martin © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn