nedeľa, 11 september 2016 17:26

Zamestnanci SOŠ obchodu a služieb na Martinskom festivale vína

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Zamestnanci SOŠ obchodu a služieb na Martinskom festivale vína Zamestnanci SOŠ obchodu a služieb na Martinskom festivale vína

9. septembra 2016 sa v Hoteli Turiec konal v poradí už 3. martinský festival vína, ktorý umožnil jeho návštevníkom nahliadnuť do tajomstiev sadenia, či pestovania viničov, výroby vína, degustovať približne 200 druhov domácich a zahraničných bielych, červených a šumivých vín.

K vínam sa ponúkali rôzne syrové špeciality, jemné nátierky, údeniny a ovocie. Atmosféru podujatia dopĺňal bohatý sprievodný program, ktorého súčasťou bolo vyhlásenie výsledkov ankety o najchutnejšie vína prezentované v tento deň. Aj v tomto roku sa festivalu zúčastnili zamestnanci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine. Svojou opätovnou účasťou potvrdili permanentný záujem o aktuálne dianie na trhu výroby vín, čo vytvára základný predpoklad skvalitňovania vyučovacích procesov v odboroch súvisiacich s gastronómiu, do ktorých môžu zakomponovávať najnovšie získané poznatky z danej oblasti.

 

Festivalová ochutnávka vín naviac prispela k cibreniu ich chuťových pohárikov, čo je potrebné pri hodnotení kvality týchto, v každej spoločnosti obľúbených nápojov. Aj túto skúsenosť pedagogickí zamestnanci školy majú možnosť posunúť svojim žiakom a zabezpečiť im tak vyššiu profesionálnu úroveň. Pri posudzovaní prezentovaných vín sa jednomyseľne zhodli na tom, že vlajkovou loďou tohoročného festivalu je rakúske červené víno Magnus Two od spoločnosti s ručením obmedzeným „Kral Steffanus“. Ide o cuvée víno sýtej rubínovej až tmavofialovej farby s jemným buketom vanilky, s chuťou po čerešniach, černiciach, káve a čokoláde. Jeho pitie vyvolalo v nich skvelý gastronomický zážitok.

 

Vedenie Strednej odbornej školy obchodu a služieb ako aj jej odborní pedagogickí zamestnanci by chceli touto cestou poďakovať organizátorom 3. Martinského festivalu vína – manažmentu Hotela Turiec za jeho aktivitu a záujem organizovať v našom meste takéto podujatia. Svojim konaním tak postupne prispieva k budovaniu jeho imidžu „gastronomickej Mekky Slovenska“, o čo sa už viac rokov usiluje aj škola. Výhodou takéhoto imidžu bude vyššia návštevnosť mesta, zvýšený záujem o rôznorodé služby, vyššia zamestnanosť a s ňou spojená vyššia spokojnosť občanov. Nech Hotelu Turiec záujem o organizovanie ďalších gastronomických podujatí vydrží a neustále rastie!

 

Autor: PhDr. Peter Huľo, PhD. © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn