nedeľa, 25 september 2016 22:24

Výstava prác žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Výstava prác žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy Výstava prác žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy

Už 10 rokov funguje a úspešne napreduje v regióne Turca Súkromná stredná umelecká škola (SSUŠ) na Ul. J. Lettricha. Pri príležitosti 10-teho výročia jej založenia, škola pripravila projekt s názvom „VIS À VIS / ZOČI - VOČI“. Vernisáž výstavy prác žiakov SSUŠ sa uskutočnila dňa 22. 09. 2016 (štvrtok) v Turčianskej galérii v Martine.

Pri príležitosti tohto jubilea škola vydala obsiahlejší bulletin zachytávajúci jej históriu, tvorivý potenciál a zmysel existencie. Na jeho úvodných stránkach a propagačných materiáloch sa objavujú atribúty školy, ako logo, obraz oka, motto: „Umenie nie je sen, ale život“. „Skutočne, len veci vidieť vo sne nestačí“, a v dobe mainstreamovej kultúry už vôbec nie.

 

 

Vďaka školám s kvalitným umeleckým programom tak môže umenie, estetika, kultúra prerásť do spoločenského života a tak prepotrebne ho kultivovať, či dokonca oživovať. Na výstave je možné vidieť širokú paletu výtvarných výrazových prostriedkov a obrazových štruktúr. Uvidíte tvorbu v oblasti plošnej a priestorovej reklamy, grafického a priemyselného dizajnu, knižnej grafiky a typografie, plagátov, interiérovej a animovanej tvorby. Výstava predstavuje práce žiakov I. - IV. ročníka študijných odborov Grafický a priestorový dizajn a Priemyselný dizajn.

 

Súkromná stredná umelecká škola Martin si zakladá na modifikovanom umeleckom výchovno-vzdelávacom procese a individuálnom prístupe ku žiakom. „Čo prináša práve takýto prístup vo vzdelávaní ?“ To si môžete overiť na výstave „VIS À VIS / ZOČI - VOČI“ v priestoroch Turčianskej galérie v Martine do 20. novembra 2016.

 

Autor: TG © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebook, Instagram, LinkedIn