Reklama
piatok, 01 marec 2013 00:00

Sídlisko Záturčie je už „zaplátané“ - cestári si posvietili na jamy a výtlky

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Sídlisko Záturčie je už „zaplátané“ - cestári si posvietili na jamy a výtlky Sídlisko Záturčie je už „zaplátané“ - cestári si posvietili na jamy a výtlky

V stredu 27. februára predpoludním začali cestári opravovať povrch vozovky v mestskej časti Záturčie. Mrazivé počasie sa na nej podpísalo veľkým množstvom jám a dier. Tie ohrozujú plynulú, ale hlavne bezpečnú jazdu vozidiel.

Sídlisko Záturčie je už „zaplátané“. Cestári si posvietili na jamy a výtlkyNajväčšie výtlky sú na miestach, kde cestu križujú kamióny. Mám veľkú rodinu a určite nie je nikomu príjemné, keď počas jazdy musíte kľučkovať pomedzi výtlky a zároveň sledovať situáciu na ceste. Je to dosť veľké riziko,“ vyjadril sa na margo jám Vladimír zo Záturčia. Zima každoročne zanechá po sebe pamiatku. Len čo sa roztopí ľad a sneh, šoféri začnú právom zalamovať rukami. Martinské cesty sú plné výtlkov, kvôli ktorým si vodiči doslova musia zaspomínať na slalom z čias autoškoly.

Jama je skutočne nebezpečnou prekážkou cestnej premávky

Okrem toho, že spomaľuje jej plynulosť, môže byť dôvodom dopravnej nehody. Preto občania vítajú zásah mesta k náprave nielen vzhľadu, ale predovšetkým funkčnosti ciest. Koniec zimnej údržby ciest podľa Mestského operačného plánu mestských komunikácií na zimné obdobie 2012/2013 sa predpokladá 15.marca. Cestári sa zameriavajú najmä na ulice Aurela Stodolu a Záturčiansku, ktoré sú v tejto mestskej časti hlavnými komunikáciami.

 

Autor: Paula Beinsteinová

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn