pondelok, 24 október 2016 23:34

Vzdelávací projekt Okno cez umenie predstaví v Martine lektorov z Českej republiky Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Vzdelávací projekt Okno cez umenie predstaví v Martine lektorov z Českej republiky Vzdelávací projekt Okno cez umenie predstaví v Martine lektorov z Českej republiky vilemspilka.cz

Barmuseum predstaví v novembri 2016 prvý ročník projektu s názvom Okno cez umenie, ktorý pozostáva z piatich vzdelávacích podujatí. Cieľom projektu je podpora a objavovanie mladých talentov a je určený pre žiakov a študentov ale i širokej verejnosti. Návštevníci tu získajú cenné informácie a zážitky, ktoré by väčšinou v súčasnom vzdelávacom systéme boli pre nich nedostupné.

 

Vzdelávací projekt Okno cez umenie predostrie návštevníkom jednotlivých workshopov nové zážitky a možnosť získať inšpiráciu pre svoj ďalší umelecký rozvoj. Podstatná je aj podpora mladých talentov - žiakov a študentov umeleckých škôl, ktorí sú na tieto workshopy srdečne pozvaní. Českí pedagógovia hudby a divadla európskeho formátu predstavia doskách Barmusea postupne svoje umenie.

 

Medzi prvými sa v Martine predstaví Jan Skovajsa, certifikovaný lektor metódy učenia Feldenkrais®, procesu, ktorý využíva pohyb a prácu s vedomou pozornosťou k zlepšeniu schopností človeka a kvality života. Feldenkrais stojí na princípe neuroplasticity - schopnosti mozgu utvárať nové spojenia v každom veku. Workshop je určený najviac pre 17 účastníkov a koná sa v sobotu 5. novembra v čase 9.30 – 12.30, 14.00 – 17.00. Odporúčame, aby ste si sebou priniesli podložku na cvičenie, teplé ponožky a pohodlné oblečenie s viacerými vrstvami.

 

Nedeľa 6. novembra o 14.00 bude patriť bubeníkom

 

V Barmuseu sa predstaví Dalibor Mráz, bubeník, hudobný skladateľ a filmár, ktorý sa špecializuje na hru na bicie a hrá tiež na niekoľko rôznych nástrojov. Dalibor študoval v zahraničí u svetoznámych hviezd, spomeňme napríklad Thomasa Langa, multiinštrumentalistu, skladateľa a majstra v hre na bicích. Vzorom mu bol aj Benny Greb, ktorý cvičil už od svojich šiestich rokov, podobne ako Dalibor, ktorého umenie je aj vďaka týmto hviezdam skutočným majstrovským dielom.

 

 

V utorok 08. novembra o 16.00 sa na bassgitarovom workshope predstaví Robert Balzar, popredný český jazzový kontrabasista a skladateľ, ktorý spolupracoval s mnohými svetovými menami ako John Abercrombie, Craig Handy, Benny Bailey, Wynton Marsalis a v roku 1996 založil jazzovú formáciu Robert Balzar Trio. O týždeň, v utorok 14. novembra o 17.00 sa budete môcť tešiť na slovenského gitaristu a skladateľa filmovej hudby Davida Kollára, ktorý povedie gitarový workshop.

 

 

Sobota 19. novembra v časoch 9.30 – 12.30, 14.00 – 17.00 bude patriť opäť tvorivému workshopu - pohybovej dielni s Hanou Varadzinovou, absolventkou pražskej DAMU a súčasne dlhodobou členkou medzinárodného divadelného súboru Farma v jeskyni. Workshop bude zameraný na herecký tréning performera v línii telo – priestor – rytmus a na spôsoby objavovania výrazu performera a tiež prácu s prvkami výrazu a artikuláciou fyzického prejavu.

 

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky - program Kultúra národnostných menšín 2016

 

Autor: Matej Bórik, Barmuseum © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn