pondelok, 04 marec 2013 00:00

Dvere na kancelárii Andreja Hrnčiara si otvoríte aj cez počítač

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Dvere na kancelárii Andreja Hrnčiara si otvoríte aj cez počítač Dvere na kancelárii Andreja Hrnčiara si otvoríte aj cez počítač

Deň otvorených dverí u primátora pokračuje, ako každý prvý pondelok v mesiaci, aj v marci. Keďže občania prejavovali záujem aj o elektronický rozhovor s primátorom, 4. marca im bude k dispozícii aj online prostredníctvom svojej webovej stránky www.andrejhrnciar.sk.

Novinkou už bežného Dňa otvorených dverí bude od najbližšieho pondelka elektronická diskusia – chat, vďaka ktorej môžete reagovať na dianie v meste otázkami priamo na primátora mesta Andreja Hrnčiara z pohodlia svojej obývačky, či iného miesta s počítačom a internetom. Deň otvorených dverí prebieha vždy prvý pondelok v mesiaci od 14. do 18. hodiny priamo v kancelárii primátora, kedy môže ktorýkoľvek občan vkráčať priamo do kancelárie primátora bez toho, aby si potreboval dopredu rezervovať niektorý z voľných termínov. Primátor bude k dispozícii aj online pre tých občanov, ktorí fyzicky nemôžu prísť na úrad, a to v pondelok medzi 13. a 14. hodinou prostredníctvom svojej webovej stránky www.andrejhrnciar.sk. Každý názor a pripomienka od občana je zaznamenaná a v prípadoch, kedy je v kompetencii mesta situáciu riešiť, primátor na najbližšej porade poverí riešením konkrétneho pracovníka.

Najčastejšie sa občania na primátora obracajú s otázkami ohľadom riešenia bytovej otázky a nájomného bývania, mestských poplatkov, mestskej zelene, psíčkarskej problematiky,  podpory a spolupráce pri verejnoprospešných aktivitách, chýbajúcich parkovacích miest i nevhodného parkovania v meste. Prichádzajú aj s vážnejšími životnými osudmi, kedy je pomôcť naozaj ťažké. Deň otvorených dverí u primátora zaviedol Andrej Hrnčiar v januári 2010 ako pokračovanie projektu Transparentné mesto, kedy si symbolicky ako prvého občana pozval prvého novorodenca v roku 2010. Tradícia Dňa otvorených dverí u primátora odvtedy pokračuje a teší sa peknému záujmu.

Autor: Mesto Martin

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn