Reklama
utorok, 05 marec 2013 00:00

Martinskí policajti vypátrali podozrivých z požiaru skladu v Košťanoch

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Martinskí policajti vypátrali podozrivých z požiaru skladu v Košťanoch Martinskí policajti vypátrali podozrivých z požiaru skladu v Košťanoch

Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine odhalili a následne z prečinu všeobecného ohrozenia obvinili 19 ročného Erika (z Martina) a 15 ročného mladistvého (z okresu Martin). Obvinení, v sobotu 2. marca okolo 04.30 hod. v obci Košťany nad Turcom, okres Martin, vošli do skladu slamy a sena, cez už existujúci otvor v bočnej stene objektu.

V priestore skladu fajčili cigarety. Po vyfajčení cigariet ohorky pravdepodobne dôkladne neuhasili, odhodili ich na podlahu a z objektu v čase okolo 04.50 hod. odišli. Následne z nedostatočne uhasených ohorkov vznikol požiar, pri ktorom došlo k úplnému zhoreniu objektu. Horiaci sklad sa nachádzal iba 25 metrov od dvojpodlažného bytového domu, ktorého obyvatelia boli priamo ohrozený požiarom. Silným vzdušným prenosom tuhých horiacich častí sa požiar rozšíril  v čase okolo 08.10 hod. aj na objekt plechovej haly, v ktorej sa nachádzali stroje, zariadenia, rôzny materiál a drevené výrobky. Požiarom vznikla predbežná škoda vo výške 45.000.-€. Staršiemu z obvinených hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov. Mladistvému obvinenému hrozí v prípade dokázania viny trest polovičný.

Autor: KR PZ Žilina

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn