Martinské hádzanárky aj naďalej bojujú bez prehry Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Hráčka zápasu Lada Dungworth Hráčka zápasu Lada Dungworth foto: Ľudo Košalko

15. kolo 2. ligy žien v hádzanej sa konalo v sobotu 2. marca v martinskej športovej hale. Medičky začali duel vo veľkom štýle, pozorne a agresívne v obrane, čo je túto jar ich najväčšia prednosť, spolu s výbornými výkonmi brankárok. Vďaka tomu sa rýchlo dostali do trojgólového vedenia.

Avšak, chvíľkový výpadok koncentrácie a skórovania od 8. do 13. minúty spôsobil, že z vedenia 4:1 bolo zrazu 4:5 pre hostí. Našťastie, to bolo ich prvé, a zároveň posledné vzplanutie. Aj napriek početnej streľbe súperiek rástol náskok domácich Martinčaniek predovšetkým vďaka skvelým zákrokom brankárky Nordahl. Po výmene strán medičky pokračovali v kvalitnom výkone vzadu, podporenom aj tento raz prvotriednym výkonom  Beluskej v bránke. Útoky Martinčanky zakončovali efektívne gólmi alebo penaltovými faulami súperiek.

Sedmičky tento raz s istotou premieňala Dungworth. V 47. minúte bolo vedenie domácich už deväťgólové, a tak nastala vhodná chvíľa na debut najmladšej domácej brankárky Sigrid Buck. A ten sa jej jednoznačne vydaril. Za 5 minút svojho pobytu na ihrisku zlikvidovala 3 zo 4 striel, vrátane penalty. Po výraznom víťazstve si mohli rozradostené medičky vychutnať ovácie spokojného publika. Stretnutie výborne viedli rozhodcovia Majstríková a Ondogrecula.

Dnešný súboj potvrdil, že medičky už majú kvalitne zvládnutú defenzívnu činnosť, v prípade akéhokoľvek súpera. Tento raz sa v obrane predviedli všetky na výbornú, opäť však žiarila Lund-Kordahl a pridala sa aj Rosenberg. V útoku sa strelecky darilo Dungworth, tiež Rost, v 1. polčase aj Mikovej a Nilsen a v závere zase Sletten. Nemožno nespomenúť Ruttkayovú na pivote. Aj napriek tomu, že neskórovala, získala 3 penalty a bola neustále nebezpečná pre súpera.

HK Slávia Medik MARTIN  -  Družstevník LEHNICE   25 : 17 (polčas   13 :9)

Zostava a góly:  Beluská, Nordahl, Buck - Rost 4, Rosenberg 2, Osterhus 1, Dungworth 8, Grodem, Ruttkayová, Lund-Kordahl 1, Chabadová 2, Miková 3, Nilsen 2, Sletten 2,  Hrajúca trénerka Lada Dungworth.

Najbližšie ligové stretnutie odohrajú Martinčanky až po Veľkej noci v Senci, proti vedúcemu tímu súťaže. Pre fanúšikov máme aj dobrú správu – 24. marca sa v martinskej športovej hale odohrá celodenný turnaj tímov prvej a druhej ligy. O detailoch Vás budeme v najbližšej dobe informovať.

Autor: Martina Chabadová