utorok, 31 január 2017 23:27

Športové aktivity pre deti a mládež môžu získať finančnú podporu

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Športové aktivity pre deti a mládež môžu získať finančnú podporu Športové aktivity pre deti a mládež môžu získať finančnú podporu

Nadácia Kia Motors Slovakia spúšťa v tomto roku druhý zamestnanecký grantový program, tentokrát zameraný na rozvoj športových aktivít v Žilinskom kraji.

Cieľom programu je posilnenie a rozšírenie príležitostí pre deti a mládež zapájať sa do športových a rekreačných aktivít, podporiť domáce športové turnaje ako aj preteky s medzinárodnou účasťou a rozvíjať príležitosti pre mladé talenty. Na program je vyčlenená suma 150 000 eur, pričom maximálna výška grantu pre jeden projekt predstavuje 5 000 eur. O grant sa môžu do 27. februára 2017 uchádzať neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie pôsobiace v Žilinskom kraji na základe odporúčania zamestnanca Kia Motors Slovakia. Zamestnanci odporúčajú projekty a priamo sa zapájajú do ich realizácie už od roku 2009.

 

Cieľom programu Šport v regióne 2017 je motivovať deti a mládež, aby si našli cestu ku športu. Je dôležité vytvárať nové možnosti pre ich športové vyžitie, deti budú môcť spoznať nových priateľov, nadobudnúť jedinečné zážitky a rozvíjať svoje pohybové zručnosti. Veríme, že mnohé organizácie si vďaka grantu zaobstarajú potrebné športové pomôcky, zorganizujú športové podujatia či súťaže a spríjemnia mladým ľuďom športovanie,” povedal Dušan Dvořák, správca Nadácie Kia Motors Slovakia.

 

 

Nadácia Kia Motors Slovakia podporí individuálne prihlásené projekty v maximálnej výške 5 000 eur. Uchádzači o grant môžu získať finančné prostriedky na nákup športového vybavenia, materiálu, výstroja a pomôcok, materiálne zabezpečenie športových turnajov a pretekov, náklady na prenájom športovísk, lekársky dozor a iné.

 

Prihlásené projekty bude hodnotiť komisia zložená z odborníkov v danej oblasti a dobrovoľníkov zo spoločnosti Kia Motors Slovakia. Od organizácií sa požaduje spolufinancovanie projektu vo výške minimálne 10 % z celkového projektového rozpočtu. Viac informácií o podmienkach získania grantu sa nachádza na www.nadaciakia.sk. Dodatočné informácie o projektoch uchádzačom poskytne administrátorka grantového programu Sidónia Gregová na tel. číslach 041/515 1523, 0904 970 100 alebo prostredníctvom e-mailu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn