streda, 08 február 2017 21:45

Cineama 2017: zapojte sa do súťaže amatérskej filmovej tvorby

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Cineama 2017: zapojte sa do súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama 2017: zapojte sa do súťaže amatérskej filmovej tvorby

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo 5. ročník regionálneho kola súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2017, ktoré sa uskutoční 23. marca 2017 od 16.00 h v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.

 

CINEAMA je celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby. Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Určená je deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v štyroch vekových skupinách. Okrem vekových skupín sa súťaž koná aj v rôznych žánrových kategóriách: dokument, reportáž, hraný film, animovaný film, experiment, videoklip, minútový film. Súťaž je založená na dobrovoľnej činnosti a umeleckej tvorbe žiakov, študentov a občanov; jednotlivcov a členov filmových klubov.

 

Súťaž je trojkolová, najlepšie ocenené diela z celoslovenského kola budú nominované do výberu, z ktorého porota vytvorí kolekciu na českú národnú súťaž Český videosalón a kolekciu na svetovú súťaž amatérskych filmov UNICA. Uzávierka doručenia súťažných prác do Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine je: 7. marec 2017. Viac informácií spolu s prihláškou  nájdete na stránkach www.tks.sk.

Mgr. Radoslav Pančík

Prispievateľ Turiec Online

Manažér pre výtvarníctvo, fotografiu, film a vzdelávanie​, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.