nedeľa, 26 február 2017 22:56

Žiačky Obchodnej akadémie sa prezentovali na SOCIAL INNOVATION CAMP

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Žiačky Obchodnej akadémie sa prezentovali na SOCIAL INNOVATION CAMP Žiačky Obchodnej akadémie sa prezentovali na SOCIAL INNOVATION CAMP

9. februára 2017 sa dve šikovné žiačky III. C triedy Dominika Horňáčková a Lucia Bartošová zúčastnili celoslovenskej súťaže SOCIAL INNOVATION CAMP, ktorú organizovala spoločnosť JA Slovensko v hoteli Bratislava v Bratislave.

Po prvýkrát od začiatku fungovania predmetu podnikanie v cestovnom ruchu sa žiačky dopracovali na takúto súťaž, ktorej základnou podmienkou na registráciu bolo vypracovanie online testov a oboznámenie sa s náročnou problematikou spoločensky zodpovedného podnikania. Dominika a Lucia tak mali možnosť zaradiť sa k 100 žiakom z rôznych stredných škôl celého Slovenska, ktorí pracovali v päťčlenných zmiešaných tímoch na vyhlásenej výzve k spoločensky zodpovednému podnikaniu. Pracovali od skorého rána do večera a v pridelenom tíme prezentovali svoj nápad pred odbornou porotou, ktorú tvorili zástupcovia podnikateľskej sféry, nadnárodnej spoločnosti a tlačovej agentúry.

 

 

Pracovali zodpovedne a svedomito a riešili problematiku týkajúcu sa skupiny dôchodcov a zdravotne znevýhodnených občanov a za svoje názory, argumenty a prezentačné schopnosti sa naozaj vôbec nemuseli hanbiť. Na záver každý zúčastnený dostal certifikát, ktorý je možno prvým krokom k ich kariére. „Bola to zaujímavá skúsenosť pracovať so študentmi z iných škôl. Vyskúšala som si zručnosť na teambuildingovej aktivite a spracovali sme v mojom tíme projekt Prázdniny u starých rodičov. Ak by bola znovu príležitosť zúčastniť sa takejto aktivity, tak by som sa opäť rada zúčastnila.," Lucia Bartošová, žiačka „Zistila som aká náročná je práca s ľuďmi a aký je každý človek odlišný. Získala som mnoho skúseností, ktoré v budúcnosti využijem. Ak budem mať niekedy možnosť zúčastniť sa podobnej súťaže, určite túto šancu nepremárnim. Odporúčam to každému študentovi," Dominika Horňáčková, žiačka.

 

Ing. Danica Tokarčíková

Prispievateľka Turiec Online

Obchodná akadémia Martin, vyučujúca odborných ekonomických predmetov.