Reklama
streda, 08 marec 2017 12:40

Pozvánka na tvorivé workshopy v Turčianskej galérii

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Pozvánka na tvorivé workshopy v Turčianskej galérii Pozvánka na tvorivé workshopy v Turčianskej galérii

O tom, že návšteva galérie nemusí byť len o pasívnej prehliadke vystavených diel, sa môžu presvedčiť všetky deti a ich pedagógovia, ktorí sa rozhodnú v najbližších dňoch navštíviť niektorý z ponuky tvorivých workshopov projektu Umenie hrou III.

Turčianska galéria v predošlých rokoch realizovala niekoľko úspešných detských projektov. Projekt Umenie hrou III. je ich voľným pokračovaním. Je určený pre deti ZŠ a SŠ a ponúka jednu z foriem galerijnej pedagogiky. Galéria chce priamou konfrontáciou detí s výtvarnými dielami rozvíjať ich tvorivosť a vnímavosť k výtvarnému umeniu a  predstaviť im ho ako jednu z dôležitých a atraktívnych oblastí ľudskej činnosti.

 

Na workshopoch sa deti hravou formou zoznámia s umením formou vlastného tvorivého zážitku. Spoznajú diela významných slovenských autorov priamo zo zbierok Turčianskej galérie. Prežijú rôzne tvorivé procesy, spoznajú rozmanité možnosti umeleckého vyjadrenia. Zažijú dopoludnia plné zábavy a radosti z tvorivého procesu hľadania a objavovania. Workshopy budú prebiehať do konca marca, v utorok až piatok od 10.00 hod. Na každý workshop je z organizačných dôvodov potrebné dopredu sa objednať u pani Evy Mužilovej na tel. č.: 043/4224448 alebo na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Témy workshopov

 

  • Mikuláš Galanda: Drevorubači. Hľadanie línie.
  • Drobné kresby zo skicákov Mikuláša Galandu a Ľudovíta Fullu. Maľba na tričká.
  • Milan Marček: Krajina. Krajina iná ako skutočná...
  • Andrej Barčík: Zátišie. Príbeh obyčajných vecí.
  • Adriena Šimotová. Kto sme? Akú stopu po sebe zanechávame?
  • Pavol Tóth: Hlava. Dve tváre. Koľko tvárí máme my?