štvrtok, 09 marec 2017 13:40

Svojim hlasom môžete pomôcť kláštorským deťom zrevitalizovať ihrisko

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Svojim hlasom môžete pomôcť kláštorským deťom zrevitalizovať ihrisko Svojim hlasom môžete pomôcť kláštorským deťom zrevitalizovať ihrisko

Nadácia Tesco už druhý raz vyhlásila grantový program „Vy rozhodujete, my pomáhame“, vďaka ktorému prerozdelí 100 000 eur až 77 organizáciám za cieľom pomôcť miestnym komunitám. Spomedzi prihlásených 404 projektov zažiadala o grant aj obec Kláštor pod Znievom, ktorá chce skrášliť prostredie a vrátiť život detskému ihrisku v miestnej časti Stanica. O tom, či sa im tento cieľ podarí dosiahnuť rozhodnú zákazníci nakupujúci v Tescu.

Grantový program „Vy rozhodujete, my pomáhame“ umožňuje prostredníctvom projektov zlepšiť prostredie v našom okolí. Tento ročník bolo prijatých celkovo 404 žiadostí, z ktorých vybrala hodnotiaca komisia  zložená zo zástupcov Nadácie Pontis, externých členov nominovaných Nádáciou Pontis a predstaviteľov Nadácie Tesco a spoločnosti Tesco tie najlepšie projekty. Do hlasovania zákazníkov ich postúpilo 226, z ktorých 77 získa finančný príspevok vo výške 1300 eur. O tom, ktoré projekty to budú, rozhodne verejnosť.

 

Hlasovať možno od 8. marca do 4. apríla 2017

 

Hlasovanie za vybrané projekty bude prebiehať vo všetkých obchodoch Tesco po celom Slovensku. Jednotlivé prevádzky sú zaradené do regiónov, v ktorých budú môcť zákazníci prideliť svoj hlas konkrétnemu projektu spomedzi 3 v každom regióne. Hlasovať sa bude ako počas prvého ročníka, teda prostredníctvom žetónov, ktoré dostanú zákazníci pri nákupe. Obec Kláštor pod Znievom podala žiadosť na projekt „Ihrisko na Stanici“ a možno ho podporiť v hypermarkete v Martine, v supermarkete v Martine – Priekope a v supermarkete v Martine na Ľadovni.

 

Prečo dať hlas ihrisku na Stanici v Kláštore pod Znievom?

 

Obec Kláštor pod Znievom sa snaží pre svojich obyvateľov vytvárať prostredie, kde sa im bude dobre žiť. Neodmysliteľnou súčasťou je aj dobré občianske vybavenie, do ktorého spadá aj priestor pre deti. Tie na trávenie voľného času potrebujú miesto, kde sa budú cítiť príjemne a bezpečne. V miestnej časti Stanica je však zastaralé detské ihrisko, kde sa deti nemôžu poriadne hrať. Preto sa vedenie obce rozhodlo podať projekt na jeho revitalizáciu a renováciu, aby vyhovelo požiadavke miestnych a aby sa spoločnými silami skultúrnilo a zatraktívnilo prostredie na Stanici. Deti získajú „svoje útočisko“, kde budú v bezpečí a rodičia sa o ne nebudú musieť toľko strachovať, keď budú vedieť, že sa hrajú v deťom vymedzenej lokalite. Dovybavením ihriska sa zachová jeho podstata a účel, na ktoré by malo slúžiť nielen v súčasnosti, ale aj v budúcnosti.

 

Z Kláštora sú však úspešné 2 projekty - „Ihrisko na Stanici“ a „Lazianska potokovica“, ktorú podali dobrovoľní hasiči. Za potokovicu možno hlasovať v inom regióne, kam spadá supermarket v Turčianskych Tepliciach a hypermarket v Žiari nad Hronom. Kláštorčania veria, že spoločnými silami sa podarí získať chýbajúce finančné prostriedky na to, aby bol projekt obnovy detského ihriska podporený a taktiež aj hasičská súťaž - Lazianska potokovica. Občania Kláštora vopred ďakujú Tesco zákazníkom, ktorí venujú svoje hlasy práve týmto projektom.

Mgr. Lucia Kuželová

Prispievateľka Turiec Online

Administratívna pracovníčka, Obecný úrad Kláštor pod Znievom.