štvrtok, 09 marec 2017 14:00

Študentky Obchodnej akadémie Martin na prednáške v spolku Živena

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Študentky Obchodnej akadémie Martin na prednáške v spolku Živena Študentky Obchodnej akadémie Martin na prednáške v spolku Živena

Študentky III. D triedy odboru služby v cestovnom ruchu Kristína Lacková, Natália Tarhajová a Alexandra Štrbová počas prázdninového víkendu nelenili a 25. februára 2017 sa zúčastnili prednášky Liečivá sila bylín, ktorú organizovali mladé členky spolku Živena v Martine.

Išlo o jednu zo série prednášok, ktorú si pripravili Zuzana Plavcová a Barbora Plavcová – Gombárska. V Živene sa vytvorila skupina Olejkárky z Turca, ktorá rozpracovala projekt na založenie prvej Martinskej bylinkovej záhrady vo vonkajších priestoroch Živeny. Súčasťou je vytvorenie herbára, pestovanie bylín a využívanie ich liečivých účinkov.

 

 

Študentky Obchodnej akadémie v Martine sa zaoberajú problematikou Turčianskych olejkárov a šafraníkov, a preto chceli využiť príležitosť získať ďalšie informácie na súťaž Vitajte v našom regióne z predmetu podnikanie v cestovnom ruchu. Zároveň si však oživili poznatky z dejepisu, v ktorom sa učili o Živene ako o prvej celonárodnej organizácii združujúcej slovenské ženy od roku 1869 v Turčianskom Sv. Martine. Prajeme všetkým členkám spolku Živena, nech sa im bylinková záhrada rozrastá a projekt splní ich očakávania.

 

Ing. Danica Tokarčíková

Prispievateľka Turiec Online

Obchodná akadémia Martin, vyučujúca odborných ekonomických predmetov.