Reklama
nedeľa, 12 marec 2017 19:01

Keď deti učia lyžovať Kolumbijčana

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Keď deti učia lyžovať Kolumbijčana Keď deti učia lyžovať Kolumbijčana

Jarné prázdniny dorazili s veľkým očakávaním aj do Žilinského kraja. Okrem závanu pokoja a päť dňového oddychu od školských lavíc priviala s prázdninami aj otázka: „Ako ich stráviť?“

Najlepšie strávený čas je ten, na ktorý máme príjemné spomienky. Nové zážitky a kamaráti sa totiž ťažko hľadajú sediac za počítačom alebo pred televízorom. To veľmi dobre vie aj Akadémia vzdelávania v Martine, ktorá pripravila pre deti počas jarných prázdnin denný tábor v Jasenskej doline a tým otvorila predškolákom a školákom dvere k novým zážitkom a dobrodružstvám.

 

Vraví sa, že prvý deň býva najkritickejší. Zdalo sa, že to bude platiť aj v prvý deň tábora, keď pri nástupe do autobusu niektoré deti ešte jeden na druhého s nedôverou pozerali. Slnkom zaliata Jasenská dolina však roztopila všetky chmáry na tvárach a deti spolu s lektorkami s nadšením vhupli do lyžiarskeho sveta. Počasie bolo krásne ako na objednávku a nechýbalo nič, čo by mohlo narušiť atmosféru športovo-zábavného dňa.

 

 

Tábor bol výnimočný v tom, že sa ho zúčastnil aj anglický lektor Andres Sanchez z Kolumbie

 

Keď človek z južnej krajiny vidí po prvý krát sneh je to skvelá vec, iná vec však je, keď sa rozhodne naučiť lyžovať. Ako sám tvrdil, bola to pre neho výzva. Úlohy naučiť Andresa lyžovať sa s radosťou zhostili deti. Bavila ich myšlienka, že sa mohli postaviť aspoň na chvíľku do role učiteľa. Lektor Andres síce skončil s premáčanými kolenami ale odniesol si aj pocit, že si vyskúšal šport, ktorý sa bežne v Kolumbii nepraktizuje.

 

Simona Martinčeková

Prispievateľka Turiec Online

Pracujem ako lektorka v Akadémii vzdelávania