nedeľa, 02 apríl 2017 20:53

Mesto Martin ocenilo učiteľov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Mesto Martin ocenilo učiteľov Mesto Martin ocenilo učiteľov

Mesto Martin vo štvrtok 23. marca ocenilo pri príležitosti blížiaceho sa Dňa učiteľov 22 pedagógov, ktorí svojou prácou a úsilím už roky dokazujú, že byť učiteľom nie je len prácou, ale poslaním.

28. marca sme si pripomenuli 425. výročie narodenia učiteľa národov Jána Amosa Komenského, ktorý svojou prácou významne prispel k rozvoju pedagogiky a didaktiky a stal sa tak patrónom všetkých, ktorí svoj život venujú vzdelávaniu. Práve na jeho počesť celé Slovensko oslávilo 28. marec ako Deň učiteľov. V Martine sú oslavy každoročne spojené so slávnostným ocenením osobností materských a základných škôl pôsobiacich na území mesta. Výnimkou nebol ani rok 2017.

 

„Viem, že naše tohtoročné ocenenia prichádzajú o pár dní skôr ako výročie narodenia Jána Ámosa Komenského, ale osobne som toho názoru, že učitelia by nemali mať len jeden deň v roku, kedy im pogratulujeme, ale ich prácu by sme si mali vážiť každý deň,“ povedal viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo, z ktorého rúk si následne prevzalo ocenenie 22 pedagógov, ktorých navrhlo vedenie jednotlivých škôl. Ocenené bolo taktiež Centrum environmentálnej výchovy Turiec, o. z. a projekt Dopravná výchova mesta Martin, keďže oba do značnej miery prispeli k rozvoju vzdelávania a výchovy v meste.

 

„Osobne si myslím, že pracovná kariéra pedagóga  by si zaslúžila vlastnú knihu. Až vtedy by sme videli koľko investovali do života každého jedného žiaka, ktorého učili. Ako ho motivovali, podporovali, ako formovali jeho identitu a nazeranie na život nielen novými vedomosťami a poznatkami, ale predovšetkým svojim prístupom a trpezlivosťou.  Práve preto by som im chcel v mene vedenia mesta Martin úprimne poďakovať,“ dodal viceprimátor.

 

Na stiahnutie: zoznam ocenených učiteľov v roku 2017

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk

Reklama

Doprava v regióne