Reklama
utorok, 04 apríl 2017 15:05

Tradičné otváranie vodáckej sezóny v Turci

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Tradičné otváranie vodáckej sezóny v Turci Tradičné otváranie vodáckej sezóny v Turci

Tak ako každoročne na jar, tak ani tentoraz vodáci z Turca nevynechali už tradičné otváranie vody. Týmto prvým splavom sa pre vodákov oficiálne začala vodácka sezóna.

V sobotu 1. apríla 2017  Lodenica Štrky vo Vrútkach po dlhej zime ožila. Začali sa tu schádzať nadšenci vodnej turistiky a členovia vodáckeho klubu Lodenica Štrky, ktorí sa už od rána začali pripravovať na prvý tohtoročný splav rieky Váh. Tento rok bol splav o čosi kratší, pretože cesta popod Strečno bola neprejazdná. Splav začínal na lodenici - tradične príhovorom a odmoknutím vody kľúčom. Následne sa všetci nalodili a pomaly vyštartovali smer Strečno. Počasie bolo nádherné a vodáci si tak svoj splav naplno užívali.

 

Našli sa aj takí, ktorí splav absolvovali prvý krát a tak v niektorých perejách skončili okúpaní vo vode. Nakoniec to však všetci zvládli úspešne a s úsmevom na perách. Splav skončil netradične na Pltisku Bariérová, kde na vodákov čakalo auto, ktoré ich aj spolu s loďami doviezlo naspäť na lodenicu. Po skončení splavu, čakal na všetkých zúčastnených guláš, pivko a domáci koláčik. Zábava pokračovala pre malých aj veľkých až do večerných hodín. Vodácka sezóna v Turci je už teda oficiálne otvorená! Ak by ste mali záujem o splav, informujte sa v Lodenici Štrky cez email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Anička Gottwaldová

Priespievateľka Turiec Online

Milujem cestovanie, moju rodinu, klasickú hudbu a kávu.

Najnovšie články od autora: Anička Gottwaldová