piatok, 07 apríl 2017 00:00

Univerzitná nemocnica objedná detských chirurgických pacientov online Doporučený

Univerzitná nemocnica objedná detských chirurgických pacientov online Univerzitná nemocnica objedná detských chirurgických pacientov online Foto: UN Martin

UNM spustila systém elektronického objednávania pacientov na ambulantné vyšetrenie. Pilotným pracoviskom sa stala Klinika detskej chirurgie, kde majú od začiatku februára rodičia možnosť objednať svoje deti na odborné vyšetrenie online.

Službu zabezpečuje bezplatne portál objednatvysetrenie.sk, na ktorý sa klienti  nemocnice dostanú cez odkaz umiestnený na webstránke Kliniky detskej chirurgie. Proces elektronického objednávania pacientov je jednoduchý. Klient sa pripojí na stránku Kliniky detskej chirurgie a cez odkaz na online objednanie pacientov je automaticky presmerovaný na portál objednatvysetrenie.sk.

 

Vyberie si z ponúkaných možností presný dátum a čas vyšetrenia, ktorý mu vyhovuje a objednávku elektronicky odošle. Následne mu príde formou SMS informácia o potvrdení termínu návštevy v odbornej ambulancii. Zároveň dostane SMS o plánovanom lekárskom vyšetrení aj deň pred termínom, na ktorý sa objednal. V prípade potreby môže elektronicky termín návštevy ambulancie zrušiť, prípadne sa preobjednať.

 

Klinika detskej chirurgie má cez 24-hodinový prístup k portálu objednatvysetrenie.sk prehľad o jednotlivých objednaných pacientoch. V prípade, že klient nemá možnosť online pripojenia, zrealizuje službu online objednania sestra ambulancie detskej chirurgie na základe telefonickej požiadavky klienta. Klinika detskej chirurgie elektronické objednávanie pacientov plne implementovala do praxe. Elektronický model objednávania pacientov na kontrolné vyšetrenia realizuje aj ošetrujúci lekár pri ukončení hospitalizácie detského pacienta a jeho prepúšťaní do domácej starostlivosti.

 

Odozva rodičov chorých detí i zdravotníkov je pozitívna

 

Čakáreň pred odbornou ambulanciou detskej chirurgie od februára nie je preplnená. Deti sú vyšetrované v termíne, ktorý si určili rodičia. Časové intervaly na vyšetrenie v odbornej ambulancii si zadefinovalo samotné pracovisko. Pacienti sa preto pred ambulanciou nehromadia a sú vyšetrovaní priebežne. Spokojnosť rodičov i samotných detí, ktoré nemusia tráviť hodiny v čakárni ambulancie, prispieva k nekonfliktnej a plynulej prevádzke ambulancie a uľahčuje prácu aj samotným zdravotníkom.

 

Činnosť webového portálu objednatvysetrenie.sk zastrešuje projekt e-VÚC, ktorý sprístupňuje na jednom mieste informácie o činnosti samosprávnych krajov. Aktuálne ide najmä o informácie z oblasti poskytovania zdravotných služieb a sociálnej pomoci. Aktívne na ňom spolupracujú Žilinský samosprávny kraj a Trenčiansky samosprávny kraj. Portál e-vuc.sk vznikol ako alternatíva k Ústrednému portálu verejnej správy.

Pridajte komentár...
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Články mesiaca

Rozhovory

Baletka z Martina, ktorá obišla svet

Aj vy pochybujete o tom, že sa dá zarábať tým, čo vás baví a popri tom precestov...

Spoločnosť

Deti učíme pýtať sa a nielen slepo poslúchať

História holokaustu je komplexná a komplikovaná zároveň, preto môže byť jej spro...

Aktivity

Kláštorský ples hostil moderátorku Anetu Pariškovú

Začiatok každého roka je vždy spojený s plesovou sezónou. Inak to nebolo ani v K...

Spoločnosť

Turčianske firmy sa spojili pre dobrú vec

Plesová sezóna je aj v Martine v plnom prúde. Tento rok sa do kalendára plesovýc...

Zdravie

Vedci JLF UK identifikovali doteraz neznámu mutáciu vrodenej…

Vrodené poruchy fibrinogénu patria medzi vzácne poruchy zrážania krvi. Doktorand...

Kultúra

Predpredaj: Mega oslavy výročia SNP s Kollárovcami a Moravan…

V stredu 29. augusta 2018 sa pripravuje v martinskom Amfiku skutočne veľkolepý p...

Zdravie

Február je kritický pre výskyt chrípkových ochorení

V závere druhého februárového týždňa evidovali v Univerzitnej nemocnici Martin z...

Aktivity

Husársky kúsok žiakov Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha

Žiaci Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha (GVPT) sa už niekoľko mesiacov usilovne...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineTV Severka
Kino Strojár
Mestská scéna Martin