piatok, 07 apríl 2017 00:00

Univerzitná nemocnica objedná detských chirurgických pacientov online Doporučený

Univerzitná nemocnica objedná detských chirurgických pacientov online Univerzitná nemocnica objedná detských chirurgických pacientov online Foto: UN Martin

UNM spustila systém elektronického objednávania pacientov na ambulantné vyšetrenie. Pilotným pracoviskom sa stala Klinika detskej chirurgie, kde majú od začiatku februára rodičia možnosť objednať svoje deti na odborné vyšetrenie online.

Službu zabezpečuje bezplatne portál objednatvysetrenie.sk, na ktorý sa klienti  nemocnice dostanú cez odkaz umiestnený na webstránke Kliniky detskej chirurgie. Proces elektronického objednávania pacientov je jednoduchý. Klient sa pripojí na stránku Kliniky detskej chirurgie a cez odkaz na online objednanie pacientov je automaticky presmerovaný na portál objednatvysetrenie.sk.

 

Vyberie si z ponúkaných možností presný dátum a čas vyšetrenia, ktorý mu vyhovuje a objednávku elektronicky odošle. Následne mu príde formou SMS informácia o potvrdení termínu návštevy v odbornej ambulancii. Zároveň dostane SMS o plánovanom lekárskom vyšetrení aj deň pred termínom, na ktorý sa objednal. V prípade potreby môže elektronicky termín návštevy ambulancie zrušiť, prípadne sa preobjednať.

 

Klinika detskej chirurgie má cez 24-hodinový prístup k portálu objednatvysetrenie.sk prehľad o jednotlivých objednaných pacientoch. V prípade, že klient nemá možnosť online pripojenia, zrealizuje službu online objednania sestra ambulancie detskej chirurgie na základe telefonickej požiadavky klienta. Klinika detskej chirurgie elektronické objednávanie pacientov plne implementovala do praxe. Elektronický model objednávania pacientov na kontrolné vyšetrenia realizuje aj ošetrujúci lekár pri ukončení hospitalizácie detského pacienta a jeho prepúšťaní do domácej starostlivosti.

 

Odozva rodičov chorých detí i zdravotníkov je pozitívna

 

Čakáreň pred odbornou ambulanciou detskej chirurgie od februára nie je preplnená. Deti sú vyšetrované v termíne, ktorý si určili rodičia. Časové intervaly na vyšetrenie v odbornej ambulancii si zadefinovalo samotné pracovisko. Pacienti sa preto pred ambulanciou nehromadia a sú vyšetrovaní priebežne. Spokojnosť rodičov i samotných detí, ktoré nemusia tráviť hodiny v čakárni ambulancie, prispieva k nekonfliktnej a plynulej prevádzke ambulancie a uľahčuje prácu aj samotným zdravotníkom.

 

Činnosť webového portálu objednatvysetrenie.sk zastrešuje projekt e-VÚC, ktorý sprístupňuje na jednom mieste informácie o činnosti samosprávnych krajov. Aktuálne ide najmä o informácie z oblasti poskytovania zdravotných služieb a sociálnej pomoci. Aktívne na ňom spolupracujú Žilinský samosprávny kraj a Trenčiansky samosprávny kraj. Portál e-vuc.sk vznikol ako alternatíva k Ústrednému portálu verejnej správy.

Pridajte komentár...
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Články mesiaca

Oznamy

„MARTINSKÉ AQUACENTRUM“: urbanisticko-architektonická súťaž …

ÚHA mesta Martin vyhlasuje ku dňu 28.03.2018 verejnú anonymnú jednokolovú urbani...

Aktivity

PegaFun: tanečná škola, ktorá naučí deti tancovať aj vystupo…

Tanečnú školu Pegafun zaiste poznáte, pôsobí v Martine už 10 rokov. A nebude to ...

Príroda

Výrub v Jedľovinách: ide o obnovnú ťažbu

Vypiľovanie desiatok stromov v Jedľovinách v martinskej časti Kolónia Hviezda ro...

Spoločnosť

Už ste sa zviezli novou MHD do OC Tulip?

Martinčania dlhodobo čakali na zavedenie pravidelného autobusového spoja do OC T...

Spoločnosť

Združenie Matka a dieťa Turca pomáha, kde treba

Začiatkom marca 2018 sa uskutočnil už 11. ročník benefičného koncertu v podaní S...

Spoločnosť

Odbory odmietli ústretovú ponuku Kia Motors Slovakia

(Teplička nad Váhom) 10. apríl 2018 – Po tom, ako odborová organizácia ZO OZ KOV...

Podnikanie

Dobrota prináša do OC Galéria vôňu čerstvého pečiva

Tradícia, poctivosť a dobrota – to sú hodnoty novootvorenej prevádzky pekárne Do...

Zdravie

Na JLF UK po prvýkrát promujú zubní lekári

Akademický rok 2017/2018 sa stane jedným z historických míľnikov Jesseniovej lek...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineMestská scéna Martin
Kino Strojár
TV Severka