Reklama
nedeľa, 09 apríl 2017 13:24

Škandinávia vyniesla Homolovi druhé miesto

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Škandinávia vyniesla Homolovi druhé miesto Škandinávia vyniesla Homolovi druhé miesto

Dňa 8. apríla 2017 sa vo Švédsko meste Oxelösund konal Swedish Judo Open. Premiérovo sa ňom v príprave na júnové Majstrovstvá Európy v Chorvátskom Zagrebe predstavil aj judista Vladimír Homola.

Homola porazil v kategórii M4 do 73 kg v prvom kole na ippon Dána, v druhom kole na ipon Fína a v boji o finále taktiež na ippon Švéda. Finálový zápas mal spočiatku vo vedení, avšak po taktickej chybe prehral a obsadil druhé miesto.

 

 

"Účasť na tomto kvalitnom Škandinávskom podujatí bola takmer 200 pretekárov. Mohli sme si tu zmerať sily so Švédskymi, Fínskymi, Dánskymi a Nórskymi judistami. Okrem Škandinávskych krajín boli na turnaji borci Ukrajiny, Ruska, Macedónska, Holandska, Azerbajdžanu, Uzbekistanu. Bola to veľmi cenná skúsenosť v príprave na Zagreb. Do Majstrovstiev Európy ešte absolvujeme veľmi kvalitne obsadené Medzinárodné majstrovstvá Ukrajiny v Dnepropetrovsku, kde sa očakáva veľmi silná účasť pretekárov domácej Ukrajiny, Ruska, Gruzínska, Bieloruska, Moldavska, Turecka, Bulharska a Rumunska. Po tomto turnaji nás čakajú minimálne dve sústredenia v Ukrajinskej Nadvirnej v centre Olympijskej rezervy Ukrajiny a cesta na ME do Chorvátskeho Zagrebu," dodal po zápase Vladimír Homola.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn