štvrtok, 20 apríl 2017 00:00

Branislav Turanský medzi najlepšími športovcami mesta Martin Doporučený

V strede: Branislav Turanský medzi najlepšími športovcami mesta Martin V strede: Branislav Turanský medzi najlepšími športovcami mesta Martin

Martinská radnica oceňovala 10 najlepších športovcov za rok 2016, ktorí svojimi športovými úspechmi, cieľavedomosťou a spoločenským prínosom úspešne reprezentovali mesto Martin i turčiansky región.

Z rúk viceprimátora Imricha Žiga si prevzal ocenenie Najlepší športovec aj plavec a tréner Ing. Branislav Turanský, člen Plaveckého klubu Masters Turčianski raci. Branislav Turanský sa už od svojich detských rokov venuje pretekárskemu plávaniu, najskôr v PK Martin a teraz, v strednom veku, pokračuje už v kategórii Masters v PKM TR.

 

Počas celej plaveckej kariéry bol výborným reprezentantom PK Martin a v súčasnej dobe šíri dobré meno klubu. V pretekárskom plávaní dosahuje vynikajúce výsledky ako pretekár, ale úspešný je aj ako kvalifikovaný športový odborník a tréner. Veľkou devízou je aj jeho spoločenský prínos, vzhľadom na výchovno - pedagogické aktivity v práci s mládežou v PK Martin, kde pripravuje martinské plavecké nádeje pre vrcholový šport.

 

Svojimi skúsenosťami a cennými radami usmerňuje aj tréningový proces členov PKM TR

 

Vrcholom plaveckej pretekárskej kariéry Branislava Turanského je účasť na dvoch Majstrovstvách sveta v kategórii Masters . V roku 2012  reprezentoval na Majstrovstvách sveta v talianskom Riccione v disciplínach 50 m voľný spôsob a 100 m voľný spôsob. V roku 2014 reprezentoval na Majstrovstvách sveta v kanadskom Montreale v disciplínach 50,100,200 a 400 m voľný spôsob. V máji 2016 na Majstrovstvách Európy vo Veľkej Británii, v Londýne dosiahol v ťažkej disciplíne 200 m motýlik slovenský rekord.

 

 

Už samotná účasť na týchto najvýznamnejších podujatiach je úspechom, pretože splniť predpísané limity pre účasť, je mimoriadne náročné. Okrem týchto top pretekov sa zúčastňuje na mnohých medzinárodných plaveckých podujatiach organizovaných na Slovensku, ale aj blízkom zahraničí. V roku 2016 mal veľmi úspešnú sezónu, keď prekonal 4x slovenské rekordy vo vekovej kategórii 45-49 rokov.

 

Dvojnásobný majster Maďarska

 

Na Medzinárodných majstrovstvách Maďarska, II. Danube Cup Master Swimming v Ketskeméte sa umiestnil v disciplíne 200 m motýlik na 1. mieste a vyplával  slovenský rekord, ktorý opravil  na ME v Londýne. Vyplával aj 1. miesto v disciplíne 400 m voľný spôsob a 3. miesto v 100 m voľný spôsob a pomohol k slovenskému rekordu v mix štafete na 4x 100 m polohový pretek, ktorý plával v zložení Turanský, Turanská, Kontoš, Pisarovičová. Jeho ďalším veľkým cieľom je zúčastniť sa v roku 2017 Majstrovstiev sveta v auguste v Budapešti, kde plánuje úspešne reprezentovať. Jeho športová činnosť motivuje všetkých, ktorí sa o plávanie, či už rekreačné, kondičné alebo pretekárske, zaujímajú a pre všetkých, pre ktorých je šport celoživotnou filozofiou.

 

Pridajte komentár...
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | blog SME, LinkedIn, Twitter

Články mesiaca

Oznamy

„MARTINSKÉ AQUACENTRUM“: urbanisticko-architektonická súťaž …

ÚHA mesta Martin vyhlasuje ku dňu 28.03.2018 verejnú anonymnú jednokolovú urbani...

Aktivity

PegaFun: tanečná škola, ktorá naučí deti tancovať aj vystupo…

Tanečnú školu Pegafun zaiste poznáte, pôsobí v Martine už 10 rokov. A nebude to ...

Príroda

Výrub v Jedľovinách: ide o obnovnú ťažbu

Vypiľovanie desiatok stromov v Jedľovinách v martinskej časti Kolónia Hviezda ro...

Spoločnosť

Už ste sa zviezli novou MHD do OC Tulip?

Martinčania dlhodobo čakali na zavedenie pravidelného autobusového spoja do OC T...

Spoločnosť

Združenie Matka a dieťa Turca pomáha, kde treba

Začiatkom marca 2018 sa uskutočnil už 11. ročník benefičného koncertu v podaní S...

Spoločnosť

Odbory odmietli ústretovú ponuku Kia Motors Slovakia

(Teplička nad Váhom) 10. apríl 2018 – Po tom, ako odborová organizácia ZO OZ KOV...

Podnikanie

Dobrota prináša do OC Galéria vôňu čerstvého pečiva

Tradícia, poctivosť a dobrota – to sú hodnoty novootvorenej prevádzky pekárne Do...

Zdravie

Na JLF UK po prvýkrát promujú zubní lekári

Akademický rok 2017/2018 sa stane jedným z historických míľnikov Jesseniovej lek...

Ďakujeme našim partnerom
za podporu Turiec OnlineKino Strojár
Mestská scéna Martin
TV Severka