streda, 03 máj 2017 21:48

Mesto Martin má už päť rokov Veselé jasličky

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Mesto Martin má už päť rokov Veselé jasličky Mesto Martin má už päť rokov Veselé jasličky

Súkromné zariadenie Veselé jasličky oslávili 2.5.2017 svoje 5. výročie. Zamestnanci jasličiek pripravili deťom bohatý program plný úsmevu a dobrej nálady. Pozreli si divadielko, potešili sa bublinkami a spoločne si popriali všetko najlepšie.

Veselé jasličky sa nachádzajú v peknom prostredí v centre mesta Martin. Pred piatimi rokmi si svojpomocne prebudovali priestory, ktoré im prenajíma mesto Martin. Začínali so šiestimi deťmi a dnes majú „plný stav“, celkom 20 detí. Detské jasličky poskytujú celodennú, poldennú a príležitostnú starostlivosť pre dieťatká. Zariadenie ponúka výchovno-vzdelávací proces s dôrazom na tanečnú, výtvarnú a hudobnú prípravu v materinskom jazyku. Osobitnú individuálnu starostlivosť zabezpečuje prácou detí v malých skupinkách podľa veku.

 

 

Dobré meno zabezpečuje jasličkám hlavne individuálny prístup

 

Na prvom mieste sú vždy detičky. Rodičia veľmi ocenia príjemné, rodinné prostredie. Jasličky navštevujú detičky od 1 do 3 rokov, kedy sú už pripravené na vstup do MŠ. Deti sa tu naučia samostatne najesť, zvládnu samoobslužné práce a získajú hygienické návyky. Niektoré sa tu naučili aj chodiť a samozrejme rozprávať. Ústretový prístup ocenia rodičia detí s potravinovou alergiou, kedy po dohode vedia jasličky zabezpečiť vhodnú stravu. V neposlednom rade rodičov poteší, že pokiaľ rodič dieťaťa pracuje, štát mu v plnej miere prepláca starostlivosť o dieťa v jasličkách.

 

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.