štvrtok, 25 máj 2017 14:08

Zamestnanci Volkswagenu skrášlili okolie MŠ Družstevná

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Zamestnanci Volkswagenu skrášlili okolie MŠ Družstevná Zamestnanci Volkswagenu skrášlili okolie MŠ Družstevná

Zamestnanci Volkswagen Slovakia (VW SK), ktorých deti navštevujú základnú školu v Devínskej Novej Vsi alebo materskú školu v Martine, ostatní zamestnanci VW SK, ale aj ďalší priatelia a podporovatelia sa spoločne stretli, aby pomohli skrášliť okolie škôl.

„V roku 2014 sa Nadácia Volkswagen Slovakia rozhodla zorganizovať prvú ekologicky zameranú dobrovoľnícku brigádu. Od vtedy sa každoročne  stretávame a pomáhame s úpravami školských areálov. Akciou sa snažíme upozorniť aj na to, aké je dôležité neustále budovať vzťah k prírode a svojmu okoliu,“ hovorí Boris Michalík, správca Nadácie VW SK. Počas dvoch májových sobôt, 13. mája v Devínskej Novej Vsi a 20. mája v Martine, spojilo sily viac ako 100 dobrovoľníkov. Spoločne čistili školské dvory s ihriskami, vysádzali stromy, natierali múry a lavičky, či opravovali plot a chodníky.

 

 

Na základe obľúbenej dobrovoľníckej aktivity spustila Nadácia VW SK minulý rok rovnomenný grantový program

 

Na revitalizáciu až 53 školských dvorov doteraz prerozdelila viac ako 26 000 €. Okrem zveľadenia areálov materských a základných škôl je jednou z hlavných myšlienok grantového programu Zelená dobrovoľníkom aj podpora regiónov, z ktorých pochádzajú zamestnanci VW SK a zvýšenie eko-povedomia v konkrétnych lokalitách. Podať žiadosť o grant bude opäť možné budúci rok vo februári.

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn