utorok, 06 jún 2017 00:00

Staré hádzanárske gardy hrali s elánom ako za mlada

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Staré hádzanárske gardy hrali s elánom ako za mlada Staré hádzanárske gardy hrali s elánom ako za mlada Foto: Ľudovít Lettrich

Šiesty ročník turnaja starších gárd v hádzanej žien a mužov zorganizovali vrútocké hádzanárky v sobotu 20. mája v Športovej hale na Podháji v Martine.

Spomedzi štyroch ženských družstiev (Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Trebišov, Vrútky) vyšli víťazne, bez straty bodu, favorizované Nitrianky. Tesne za nimi si druhú priečku vybojovali domáce veteránky z Vrútok. V boji o tretiu priečku zvíťazili Trebišovčanky. Spomedzi siedmich mužských družstiev, nad hlavy zodvihli víťazný pohár turnaja hádzanári z Ostravy, druhí skončili seniori zo Zubří. Trojicu najlepších doplnili hádzanári z Hlohovca.  Martinčania obsadili piatu priečku.  

 

Turnaj je výsledkom dlhoročnej hádzanárskej tradície v Turci

 

Vrútočanky excelovali v zlatej ére vrútockej hádzanej v rámci Slovenska aj Československa. Sláva martinskej hádzanej bola ešte väčšia, siahala až za hranice niekdajšieho Československa. Práve vtedy sa formovali hráčsky, ale aj ľudsky silné kolektívy, ktoré si dnes hádzanú stále radi zahrajú, aj napriek pribúdajúcim rokom. Zápasy sú síce kratšie, trvajú len dvadsať minút, ale radosť z hry, dravosť a chuť víťaziť, staré gardy ani po rokoch nestratili.

 

 

S odstupom rokov je však tempo hry miernejšie, nezraniť sa, je dôležitejšie, ako vyhrať. Dnes už majú pre nich, na rozdiel od výsledkov, väčšiu cenu pevné priateľstvá v rámci kolektívov, ale aj medzi jednotlivými družstvami zo slovenských a moravských miest. Šiesty ročník turnaja ukončili hádzanári a hádzanárky v „najlepších“ rokoch na spoločenskom posedení v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine.

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.