utorok, 12 marec 2013 23:17

Spevácky súbor DEEP Vocalis prijíma do svojich radov nových spevákov

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Spevácky súbor DEEP Vocalis prijíma do svojich radov nových spevákov Spevácky súbor DEEP Vocalis prijíma do svojich radov nových spevákov

V minulosti fungovali v turčianskom regióne mnohé spevácke súbory, neskôr záujem o ne zo strany detí a mládeže poklesol. Kedysi mal pôsobnosť takmer na každej základnej škole aj spevácky súbor, dnes je ale situácia iná. Tradíciu obnoviť spevokoly má ambíciu novozaložený spevácky súbor DEEP Vocalis, ktorý funguje v rámci hudobného odboru Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej v budove DEEP DANCE CENTRA na Ľadovni.

Pôsobením v speváckom zbore sa deti naučia pod odborným pedagogickým dozorom správne ovládať svoj hlas a správne dýchať, intonovať a spievať podľa klavíra, spievať v kolektíve a vystupovať na javisku. „Ak chce rodič alebo dieťa vidieť ako prebieha výučba, stačí navštíviť otvorenú hodinu každý piatok od 14. – 16. hodiny v priestoroch DEEP DANCE CENTRA na Ľadovni, alebo prísť v rovnakom čase rovno na zápis každú stredu. „Spev je súčasne s tancom prirodzenou činnosťou každého dieťaťa. Je zároveň nenáročným na technické vybavenie a fyzické dispozície dieťaťa. Nanešťastie, v základných školách deti nemajú dostatočný priestor precíznejšie rozvíjať svoj talent“, hovorí hlasová pedagogička s dlhoročnými skúsenosťami Andrea Cigániková.

Výučba spevu nepozostáva len z osvojenia si základných zručností. Deti sa učia aj zážitkovému muzicírovaniu so svojimi kamarátmi, majú možnosť účinkovať v muzikálových vystúpeniach a budú zapojené do prípravy detskej hudobnej rozprávky. „Základom je získať skupinu detí, ktoré majú záujem rozvíjať svoj talent. Prijímame nových spevákov od 6 do 20 rokov, ktorí budú následne rozdelení do detskej a mládežníckej kategórie. Neskôr plánujeme s nimi aj ďalšie aktivity formou exkurzií, návštev kultúrnych podujatí. Nepôjde len o tradičnú a jednotvárnu výučbu spevu. Pri prvom kontakte s dieťaťom pri zápise nám dieťa zaspieva niečo z vlastného repertoára. Skúsenosti so spevom nie sú požiadavkou, sú len výhodou“, približuje klavírna pedagogička s dlhoročnými skúsenosťami Alena Gloneková.


Bližšie informácie

Súkromná základná umelecká škola Maše Haľamovej (budova DEEP DANCE CENTRA na Ľadovni)

ul. Maše Haľamovej 21, Martin, www.tkdeep.sk, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., telefón: 043/4383971

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn