streda, 13 marec 2013 00:00

Výstava amatérskych umeleckých diel v Turčianskej galérii

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Výstava amatérskych umeleckých diel v Turčianskej galérii Výstava amatérskych umeleckých diel v Turčianskej galérii

Žiaci Obchodnej akadémie v Martine pripravili v rámci svojej školskej fiktívnej firmy projekt, ktorého cieľom bolo zviditeľnenie amatérskych umelcov. Vernisáž a výstava diel sa konala v Turčianskej galérii.

Cieľom výstavy bolo zviditeľnenie mladých umelcov, ktorí len začínajú a nemajú zatiaľ samostatný priestor na sebaprezentáciu. Umiestnili sa tu napríklad diela zo Súkromnej základnej umeleckej školy Aurela Stodolu v Martine-Záturčí alebo ZŠ Mudroňovej, ale aj rôzne iné individuálne prinesené umelecké diela.

"Som rada, že žiaci sa nezameriavajú iba na svoj odbor cestovný ruchu, ale región Turiec ich zaujíma aj z hľadiska umeleckého, ktoré chcú preniesť vďaka tejto výstave aj medzi širokú verejnosť. Dúfam, že v budúcnosti spolupráca s Turčianskou galériou bude pokračovať, naši žiaci by mohli byť nápomocní najmä z hľadiska propagácie galérie v oblasti cestovného ruchu, určitú spoluprácu načrtol už aj riaditeľ galérie Ing. Ľubomír Kraľovanský," privítala aktivitu žiakov v odbore cestovného ruchu Ing. Elena Siráňová, riaditeľka Obchodnej akadémie v Martine.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn