Reklama
štvrtok, 15 jún 2017 00:54

Environmentálna výchova v Turčianskej Štiavničke

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Environmentálna výchova v Turčianskej Štiavničke Environmentálna výchova v Turčianskej Štiavničke Bruno Horecký

Environmentálnu výchovu v okrese Martin zabezpečuje Centrum environmentálnej výchovy (CEV) Turiec o.z. s finančnou podporou mesta Martin a niektorých obcí Turca. Najmladší martinskí žiaci navštevujú Turčiansky Peter, štvrtáci Turčiansku Štiavničku a starší žiaci okolitú prírodu Blatnice.

Štvrtáci zo ZŠ na Ul.P.Mudroňa v Martine začiatkom júna 2017 prežili  nezabudnuteľný deň v krásnej prírode Turčianskej Štiavničky v okolí kaštieľa a anglického parku, bývalého rodového sídla grófov Révayovcov. Jeho súčasťou, okrem množstva domácich a cudzokrajných drevín, je aj 5 prepojených rybníkov a serpentíny, ktoré s parkom úzko súvisia a majú jedinečný charakter.

 

 

Je chvályhodné, že žiaci  z Mudroňky nezabudli podporiť svojím dobrovoľným príspevkom aj zvieratká, ktoré sú už tradičnou súčasťou CEV Turiec v Turčianskej Štiavničke. Okrem žiakov martinských základných škôl a škôl z niektorých obcí Turca, je pre verejnosť tento jedinečný park už niekoľko rokov oplotený a uzavretý. Zahraniční majitelia ho zatiaľ kosia, rybníky sú však vypustené, do objektov zatiaľ neinvestovali... Dúfajme, že čo najskôr bude park v Turčianskej Štiavničke prístupný pre všetkých návštevníkov, ako si to praje aj veľa Turčanov.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn