utorok, 20 jún 2017 17:31

Detský domov v Necpaloch ožil opäť futbalom

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Detský domov v Necpaloch ožil opäť futbalom Detský domov v Necpaloch ožil opäť futbalom Autor: Ivana Labudová, foto: Miroslav Labuda

Vo štvrtok 15. júna sa na pôde Detského domova Necpaly konalo športové podujatie Futbalový turnaj detských domovov Žilinského kraja. Táto akcia je súčasťou aktivít Rotary Clubu Martin v rámci  patronátu nad týmto zariadením.

Peter Filip, člen RC Martin a organizátor turnaja: “Pred ôsmimi rokmi sme otvárali  v detskom domove futbalové multifunkčné ihrisko a našou ideou bolo, aby naplno žilo športom. Už siedmy rok sa tu koná Turnaj detských domovov,  ktorý sa stal tradíciou. Krstný otec ihriska, zosnulý rotarián Janko Kotlár, sa na mnohých aktivitách podieľal finančne i svojou vlastnou prítomnosťou. Tento turnaj preto nesie druhý rok jeho meno  - Memoriál Jána Kotlára.

 

 

Riaditeľ DeD Necpaly Mgr. Ladislav Adamovič neskrýval nadšenie. Ako povedal, tento memoriál má pre neho profesionálnu i osobnú rovinu. V tej profesionálnej sa chlapci naučia sebadisciplíne, pravidelnosti, šport ich motivuje podávať výkon a hodnotenie prináša benefity, z ktorých sa deti tešia. V neposlednom rade sa niektorí stanú výbornými  futbalistami. Osobná rovina sa týka úcty k práci členov Rotary Clubu ako donorov „jeho“ detí - nielen v oblasti športu, ale i vzdelávania. Momentálne poberá štipendium od rotariánov 8 chovancov DeD, ktorí študujú na stredných i vysokých školách. Štipendium má motivačný charakter a jeho výška závisí od študijných výsledkov.

 

 

Pravidelne sa na turnaji zúčastňuje 5 – 6 družstiev, tento rok štyri družstvá. Víťazom férového zápolenia boli reprezentanti z DeD Bytča, ako druhí sa na stupni víťazov ocitli domáci z DeD Necpaly, tretí skončili chlapci z DeD Liptovský Hrádok. Podujatie rokmi nadobudlo nielen športový, ale aj spoločenský charakter. Organizátori, pracovný tím i účastníci si na záver pochutili na výbornom guláši a domácich zákuskoch. Pozitívnu bodku za akciou dalo aj slnečné počasie.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn