pondelok, 26 jún 2017 07:35

Železničná zastávka Martin - Fatra bude zrealizovaná do roku 2019 Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Železničná zastávka Martin - Fatra bude zrealizovaná do roku 2019 Železničná zastávka Martin - Fatra bude zrealizovaná do roku 2019

Železničná zastávka Martin - Fatra sa zriadi v priamom susedstve rovnomenného podniku a bude mať priaznivú polohu v oblasti martinských sídlisk Sever, Košúty a v blízkosti nedávno otvorených obchodných centier Tesco, Tulip, NAY Elektrodom a OBI. Navyše v priestore uvažovanej zastávky je už vybudovaný podchod pre chodcov.

Predmetom stavby je vybudovanie novej železničnej zastávky v meste Martin s potrebnou infraštruktúrou, zlepšenie technického stavu železničného zvršku, vybudovanie prístupu na nástupištia z existujúceho podchodu a zabezpečenie potrebnej dodávky elektrickej energie.

 

Na novej zastávke sa vybuduje informačný systém pre informovanie cestujúcej verejnosti

 

Vybudovaním zastávky v danej lokalite sa predpokladá aj nárast návštevnosti vyššie uvedených obchodných centier, budú ju môcť využívať aj obyvatelia ďalších martinských mestských častí Záturčie a Podháj. Priemerný počet cestujúcich, ktorí budú využívať túto novú zastávku, sa odhaduje zhruba na 1000 denne. Predpokladaná doba výstavby je odhadovaná na 9 mesiacov. Predpokladaný termín ukončenia investičnej akcie je 12/2019.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn