Vytlačiť túto stránku
streda, 28 jún 2017 21:33

Martin Novysedlak prichádza s novým zaujímavým projektom

Ohodnotiť túto položku
(11 hlasov)
Martin Novysedlak prichádza s novým zaujímavým projektom Martin Novysedlak prichádza s novým zaujímavým projektom Foto: Andrej Felčík

Martin Novysedlak je martinský umelec grafiky a maľby. Verejnosti je známy hlavne vďaka projektu Môj proces. Tentokrát však prichádza s projektom síce menším rozsahom, no rovnako pútavým.

Z nevinného zlozvyku, utrieť si farbu do trička, vznikol geniálny nápad

 

Svoju záľubu fotiť povýšil na proces tvorenia a obrazy z fotografií pretransformoval na tričká. Ako sme už uňho zvyknutí, ide o množstvo nápadov a myšlienok, ktoré sa skĺbili v motíve, farebnosti, štruktúre. Samotný návrh vznikol pri oživovaní rastlín v múzeu Andreja Kmeťa v Martine, kde pri utieraní štetca a farieb do mikiny vznikla lúka, časť lúky a steblá.

Inšpiráciu tentokrát našiel v prírode, v krásnych živých, sviežich farbách prírody, trsoch trávy či farebných lúčnych kvetoch. „Celá téma sa točí okolo prírody, samotný nápad vznikol v prírode, v prírode čerpám inšpiráciu a v prírode tvorím. Modelka Sabina má takisto veľmi blízko k prírode, a to bolo pre mňa dôležité pri výbere, nájdete ju na Facebooku - Bylinky od Sabinky. Fotografovali sme v čarokrásnej prírode Turca a výsledok nájdete aj na mojom instagrame,“ dodáva M. Novysedlak.

 

 

Každé jedno tričko je originál. Zakúpiť si ich budete môcť na eshope www.stylovo.sk od 15. júla 2017.

 

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.

Najnovšie články od autora: Alexandra Frančáková